Trwa ładowanie...

Oślepiają lądujących pilotów laserami!

"Niebezpieczny proceder. Może dojść do katastrofy"

Share
Oślepiają lądujących pilotów laserami!
d4c95re

"Wczoraj po godz. 20 dwie załogi zgłosiły przypadki oślepiania laserem przy lądowaniu. Sprawę bada policja" – poinformowało Lotnisko Chopina na Twitterze. Jak dowiedzieliśmy się w wydziale prasowym Komendy Stołecznej Policji , dosżło do dwóch takich przypadków. Pierwszy miał miejsce w okolicy Wola Parku przy ul. Górczewskiej, drugi w miejscowość Mościska. Lotnisko Chopina poinformowało też, że światła laserów emitowane sa również z bemowskich blokowisk.

Prawie 400 przypadków celowego oślepiania załóg samolotów i śmigłowców promieniami lasera odnotowała od 2009 r. Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. - Ten proceder jest niebezpieczny i może doprowadzić do katastrofy - przestrzega w WP.pl szef komisji Maciej Lasek.

Komisja podała na twitterze statystyki zgłoszeń dotyczących prób oślepienia laserem załóg lotniczych. W 2009 takich przypadków było 11, w 2010 - 36, w 2011 - 57. W 2012 roku ich liczba wzrosła do 99; w 2013 roku odnotowano ich 89. W tym roku do PKBWL wpłynęło już 97 takich zgłoszeń.

d4c95re

Policja już zajęła się ostatnimi przypadkami. W tej chwili poszukiwani sa świadkowie oraz osoby, które świeciły laserem w stronę samolotów . Jak nas poinformowano w komendzie stołecznej, osoba, która dokonała tego czynu, może odpowiadać z art. 211 Prawa Lotniczego. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności do jednego roku.

Jak myślicie: Po co ludzie to robią?

Przeczytajcie też: W tych lokalach dostaniesz wodę z kranu [LISTA]

d4c95re

Podziel się opinią

Share
d4c95re
d4c95re