Trwa ładowanie...

Oślepiał laserem pilotów samolotów. Jest akt oskarżenia

Marek O. złożył wyjaśnienia i przyznał się do stawianych zarzutów.

Share
Oślepiał laserem pilotów samolotów. Jest akt oskarżenia
d3looxr

Prokuratura Rejonowa Warszawa – Ochota skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Markowi O. Mężczyzna w marcu kilka razy oślepił laserem pilotów samolotów pasażerskich startujących z warszawskiego Okęcia.

W marcu br. policjanci z Komisariatu na Okęciu dostali zawiadomienie dotyczące oślepiania laserem pilotów. Funkcjonariusze przesłuchali świadków oraz ustalili okoliczności popełnionego przestępstwa i przyłapali mężczyznę na gorącym uczynku w jego mieszkaniu na Ursusie. W trakcie przeszukania mieszkania znaleźli laser i broń hukową, na którą nie miał zezwolenia.

- Markowi O. przedstawiono zarzuty stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lotniczego oraz nielegalnego posiadania broni palnej. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Ponadto na jego mieniu, na poczet grożących kar zastosowano zabezpieczenie majątkowe - informuje Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie

Marek O. złożył wyjaśnienia i przyznał się do oślepiania pilotów. Teraz przed sądem odpowie zarówno za to, jak i za posiadanie broni bez zezwolenia.

d3looxr

"Przestępstwo określone w art. 211 ust. 1 pkt 12 Ustawy prawo lotnicze zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Za posiadanie broni palnej bez wymaganego zezwolenia grozi kara 8 lat pozbawienia wolności" - poinformowali śledczy.

źródło: RMF FM

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

d3looxr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3looxr
d3looxr