Trwa ładowanie...

Ostatni tydzień ze świąteczną iluminacją

Dekoracje zgasną po dwóch miesiącach ozdabiania stolicy

Share
Ostatni tydzień ze świąteczną iluminacją
d2ony5b

To już ostatnia okazja na zobaczenie Warszawy w świątecznym nastroju. W najbliższą niedzielę zgasną lampki i dekoracje na stołecznych ulicach.

Tegoroczna iluminacja przestanie świecić w niedzielę 5 lutego. Wszyscy warszawiacy, którzy chcą jeszcze raz poczuć klimat świątecznej stolicy, mają więc jeszcze tydzień na wybranie się na spacer np. po Krakowskim Przedmieściu. Przypominamy, że łączna długość tegorocznej iluminacji to aż 20 km. Można ją znaleźć m.in. na Nowym Świecie , Al. Ujazdowskich, Al. Jerozolimskich, na ul. Marszałkowskiej, a także na Pradze.

Światełka rozbłysły 3 grudnia rozpoczynając okres świąteczny w Warszawie. W tym roku na ulicach pojawiły się nowe ozdoby, nawiązujące do motywu płatków śniegu i lodowych kryształów, a także odwołujące się do skojarzeń z Warszawą. Znane z poprzednich lat wzory rozwinęły się w nowocześniejsze rozwiązania, tworząc jednolitą linię dekoracyjną i kolorystyczną.

- W tym roku świeciło się prawie dwa razy więcej lampek niż w poprzednich sezonach, a liczba dekoracji, tworzących świąteczną atmosferę, wzrosła o ponad 70%. Dzięki zastosowaniu światełek eko-LED, koszt zasilania iluminacji wynosi tylko nieco ponad 1000 zł dziennie - twierdzi warszawski ZDM.

d2ony5b

Każdego dnia zimową dekorację stolicy podziwiały tysiące warszawiaków i turystów. W nadchodzący weekend będzie ku temu ostatnia okazja.

Źródło: UM Warszawa/ZDM/Wawalove.pl

d2ony5b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ony5b
d2ony5b