Trwa ładowanie...
d43cdkc

Ostatni weekend z Veturilo!

W tym sezonie użytkownicy mogli korzystać z 204 stacji i ponad 3 tys. jednośladów.
Share
Ostatni weekend z Veturilo!
d43cdkc

W poniedziałek, 30 listopada, zakończy się czwarty sezon Veturilo i miejskie rowery znikną ze stołecznych ulic. Powrócą na nie dopiero wiosną 2016 r.

- Rowerzyści - dziękuję Wam za kolejny udany sezon. Miejskie rowery były wręcz rozchwytywane i wypożyczano je ponad 1,9 mln razy. W przyszłym roku nadal będziemy powiększać system i rozbudowywać infrastrukturę. Wybierzemy również nowego operatora Veturilo - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

W tym sezonie (który zakończy się 30 listopada) użytkownicy mogli korzystać z 204 stacji i ponad 3 tys. jednośladów. Odnotowano ponad 1,9 mln wypożyczeń a w systemie zarejestrowała się rekordowa liczba nowych użytkowników.

d43cdkc

A co przyniosą najbliższe lata? Miasto nadal będzie rozbudowywało system roweru miejskiego. W przyszłym roku zostanie wyłoniony nowy operator - umowa z firmą Nextbike Polska, obowiązuje do końca listopada 2016 roku. Zakończyły się już konsultacje społeczne dotyczące oczekiwań użytkowników Veturilo, przetarg zostanie ogłoszony na początku przyszłego roku. Równie ważne będą inwestycje w infrastrukturę – w ciągu dwóch lat w Warszawie powstanie ponad 120 km nowych dróg dla rowerów. Obecnie sieć rowerowa w stolicy liczy już ponad 445 km.

Przeczytaj też: Listopadowa Masa Krytyczna. Rowerem przez obie Pragi

d43cdkc

Podziel się opinią

Share
d43cdkc
d43cdkc