Trwa ładowanie...

Ostatnia edycja "Otwartej Ząbkowskiej". Moc atrakcji na Pradze Północ

Uliczny festiwal odwiedziło do tej pory ponad 20 tys. osób.

Ostatnia edycja "Otwartej Ząbkowskiej". Moc atrakcji na Pradze Północ
d2jr5qp
d2jr5qp

W najbliższy weekend po raz ostatni w tym sezonie będzie można wziąć udział w festiwalu "Otwarta Ząbkowska". Zamknięta dla ruchu drogowego praska ulica znów stanie się deptakiem i sceną koncertową, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki – teatrem, pracownią, klubem, miejscem zabawy i spotkań.

Przez 6 weekendów praska ulica stała się nie tylko przestrzenią wysokiej próby działań artystycznych, ale też aktywnego współuczestnictwa, twórczej wymiany myśli i wzajemnych inspiracji. - Chcieliśmy, by ulica stała się swoistym forum społecznościowym znoszącym podział na estradę i widownię, gospodarzy i gości - podkreślają organizatorzy. Chyba się udało, bo jak powiedziała WawaLove.pl Paulina Dmitruk, współtworząca festiwal, Ząbkowską w każdy weekend uliczkę i podwórka odwiedzało nawet kilka tysięcy osób. Szacuje się, że do tej pory w imprezie uczestniczyło ponad 20 tys. osób. Na festiwalu wystąpiło także ponad 100 artystów.

Co w najbliższy weekend?

W najbliższą sobotę czekają na nas m.in. działania artystyczne Pawła Althamera „Kongres rysowników - Świetlista rzeka”, koncert grupy Isle of Love, żywe infografiki i działania medialno-aktorskie, wykład (połączony ze spacerem) Psyche Books & Cafe “Historia Otwartej Ulicy”, set didżejski Sufi - Mandaloops, spektakl „Minimum” (z udziałem ochotniczki z Pragi)
, koncert Hyc06. W niedzielę odbędzie się "Parada kundelków i psów łaciatych", czeka nas też odsłonięcie neonu pt.: “Droga mleczna” nad wejściem do Baru Ząbkowskiego, finał działań sąsiedzkich - “Kartonowy park odkrywców”, transmisja na żywo słuchowiska „Czterech śpiących”, koncert grupy Der Father i występ jazzowej grupy Vienio. Dodatkowo na odwiedzających czekać będą food trucki, wyprzedaże antykwariatowe, stoły pingpongowe oraz otwarte ogródki lokalnych restauracji i klubów.

Utrudnienia i zmiany komunikacyjne

Festiwal zajmie brukowany odcinek ul. Ząbkowskiej od Targowej do Brzeskiej. Jak informują drogowcy, można go ominąć jadąc ul. Brzeską i Białostocką do Targowej, a także Brzeską lub Markowską do Kijowskiej. Swoje trasy zmienią autobusy komunikacji miejskiej. Autobusy linii 138 do ul. Targowej pojadą ulicami Markowską i Kijowską; 156 w kierunku Metra Młociny z ul. Kijowskiej skręcą w Markowską, a następnie w Ząbkowską, w kierunku Dworca Wschodniego z Ząbkowskiej pojadą Markowską do Kijowskiej. Natomiast autobusy linii 170 oraz nocnych N16 i N66 w kierunku Ronda S. Starzyńskiego i Dworca Centralnego pojadą ulicą Markowską i Białostocką do Targowej, w drugą stronę dojadą Targową do Kijowskiej i skręcą w Markowską.

d2jr5qp

Na wszystkie wydarzenia w ramach projektu Otwarta Ząbkowska wstęp jest wolny, a szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia .

d2jr5qp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jr5qp