Trwa ładowanie...
d4bhogx

Ostatnie dni ze świąteczną iluminacją

To ostatni weekend
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostatnie dni ze świąteczną iluminacją
d4bhogx

Najbliższy weekend będzie ostatnim ze świąteczną iluminacją na ulicach Warszawy! Wygaszanie dekoracji rozpoczniemy w nocy z 1 na 2 lutego. Od 2 lutego rozpocznie się demontaż wszystkich elementów. Oznacza to, że najbliższa niedziela będzie ostatnim dniem, kiedy zobaczymy iluminację w pełnej krasie - informuje ZDM.

W tym roku świąteczne dekoracje pojawiły się w nowych miejscach w Warszawie. Nowe elementy pojawiły się na wyremontowanej ul. Świętokrzyskiej, na odcinku od ul. Nowy Świat do ul. Marszałkowskiej, na pl. Powstańców Warszawy, jak również na pl. Wileńskim. Dwa miliony energooszczędnych diod w 738 elementach stworzyły tegoroczną iluminację, której początek zainaugurowaliśmy 6 grudnia.

Iluminacja wykorzystuje energooszczędną technologię ECO-LED. Koszt energii elektrycznej za wszystkie światełka w okresie od 6 grudnia 2014 r. do 2 lutego 2015 r. wyniósł ok. 32 000 zł. Wszystkie 2 000 000 diod zgaśnie 2 lutego 2015 r. - informuje ZDM.

d4bhogx

Nie wszystkie elementy zostaną zdemontowane od razu. Warszawiakom szczególnie przypadła do gustu dekoracja zamontowana na pl. Powstańców Warszawy, dlatego świetlny napis „ I love Warsaw” z pl. Powstańców, w którym zamiast słowa love jest noworoczny zegar, a wkrótce zabłyśnie walentynkowe czerwone serce – będzie świecił do 18 lutego.

Zobacz także: 31 mln zł na frezowanie [WYKAZ ULIC]

d4bhogx

Podziel się opinią

Share

d4bhogx

d4bhogx