Trwa ładowanie...
d3s6ynp

Ostatnie pożegnanie Kornela Morawieckiego. Będzie uroczysty kondukt żałobny

Uroczystości pogrzebowe marszałka seniora Kornela Morawieckiego rozpoczną się w piątek. W Sejmie będzie wystawiona trumna, a o godz. 19.00 spod Pomnika Polskiego Państwa Podziemnego ruszy uroczysty kondukt żałobny do Katedry Polowej WP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Kornel Morawiecki zmarł w poniedziałek 30 września
Kornel Morawiecki zmarł w poniedziałek 30 września (Agencja Gazeta, Fot: Albert Zawada)
d3s6ynp

O planowanych uroczystościach pogrzebowych napisał na Twitterze szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

"Wszystkie osoby chcące pożegnać śp. Kornela Morawieckiego zaproszone są do udziału w uroczystym kondukcie żałobnym, który wyruszy jutro o godz. 19.00 spod pomnika Polskiego Państwa Podziemnego przy Sejmie. O godz. 20.30 rozpocznie się czuwanie w Katedrze Polowej WP" - czytamy.

W podobny sposób był żegnany były premier Jan Olszewski, który zmarł w lutym tego roku. Jest pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

d3s6ynp

Kornel Morawiecki będzie pochowany na Powązkach

Pogrzeb marszałka seniora będzie miał charakter państwowy. Podjęto decyzję, że miejscem spoczynku będą warszawskie Powązki Wojskowe. Uroczystość organizuje Kancelaria Premiera. Od wtorku przy wejściu głównym do Sejmu wystawiona jest księga kondolencyjna po śmierci Kornela Morawieckiego. Będzie dostępna także w czwartek w godz. 9.00-19.00.

Z kolei w piątek będzie można oddać hołd zmarłemu w Sejmie. W godz. 13.00-19.00 będzie tam wystawiona trumna z ciałem Kornela Morawieckiego.

Msza pogrzebowa odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Następnie o godz. 15.00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie ceremonia pogrzebowa.

d3s6ynp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3s6ynp

Podziel się opinią

Share
d3s6ynp
d3s6ynp