Trwa ładowanie...
d14wxpp

Ostatnie przygotowania do Orszaku Trzech Króli w Warszawie

To już ósme, takie obchody Święta Objawienia Pańskiego na ulicach stolicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostatnie przygotowania do Orszaku Trzech Króli w Warszawie
d14wxpp

Przymiarki strojów, próby dialogów, ćwiczenie okrzyków oraz kolęd. W Warszawie trwają ostatnie przygotowania do Orszaku Trzech Króli, który ulicami miasta przejdzie 6 stycznia. Tego dnia mieszkańcy stolicy i turyści już po raz ósmy będą obchodzić Święto Objawienia Pańskiego, idąc wspólnie w Orszaku Trzech Króli.

Jak co roku, uczestnicy tych wyjątkowych jasełek będą mogli oglądać sceny przypominające o wydarzeniach, towarzyszących Narodzeniu Pańskiemu. Aneta Sobota i Arkadiusz Pol nauczyciele z warszawskiego Targówka zagrają razem ze swoimi uczniami. - To wyjątkowa okazja, aby zobaczyli nas nie tylko wtedy, kiedy od nich wymagamy, aby się czegoś nauczyli, ale przy okazji takiej zabawy - mówią.

Kolejnym aktorem jest ksiądz Karol z Kamerunu. W rozmowie z IAR powiedział, że będzie odtwarzał postać króla z Afryki. Pierwszy raz występuje w jasełkach. - Przyszedłem, aby zobaczyć jak wszystko będzie wyglądać i mam nadzieję, że dobrze zagram - mówi. W tym roku kolorowy Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Warszawy w dwóch miejscach: w centrum miasta - od Placu Zamkowego do Placu Piłsudskiego, a także - na warszawskim Targówku. Organizator Fundacja Orszak Trzech Króli zaprasza do wspólnego wyrażania radości z Narodzenia Pańskiego, poprzez aktywne uczestnictwo i kolędowanie.

d14wxpp

Źródło: IAR

Przeczytajcie też: Nad wieżowcem Warsaw Spire krąży helikopter. Trwa montaż iglicy?

d14wxpp

Podziel się opinią

Share
d14wxpp
d14wxpp