Trwa ładowanie...
d3b58x0

Ostatnie przygotowania do świątecznej iluminacji [ZDJĘCIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostatnie przygotowania do świątecznej iluminacji [ZDJĘCIA]
d3b58x0

Warszawa rozbłyśnie świątecznie w sobotę 6 grudnia o godz. 17:00. Wtedy to na pl. Zamkowym rozbłysną lampki na 27-metrowej choince. Na stołecznych ulicach podziwiać będziemy bożonarodzeniowe dekoracje - także w nowych lokalizacjach. Podczas wydarzenia przy Krakowskim Przedmieściu pojawi się nawet św. Mikołaj, a na fasadzie Zamku Królewskiego zobaczymy nowe, śnieżne wizualizacje.

Przeczytajcie też: Iluminacja choinki na ul. Chłodnej.

Świąteczna iluminacja rozbłyśnie w Warszawie po raz siódmy. Poza Traktem Królewskim i placem Zamkowym dekoracje można będzie podziwiać również na Rynku Starego i Nowego Miasta, na placu Trzech Krzyży i Grzybowskim, w Alejach Ujazdowskich, na Emilii Plater, ul. Sobieskiego i w Wilanowie , a na prawym brzegu na ulicy Francuskiej i Ząbkowskiej. Iluminacje będzie można oglądać do 2 lutego.

d3b58x0

Na Krakowskie Przedmieście wrócą wielkie, świecące konstrukcje - takie jak prezenty, czy ogromna bombka świąteczna - bardzo popularne wśród spacerowiczów oraz turystów. Na pl. Trzech Krzyży wróci świetlna fontanna.

Nowe iluminacje

W tym roku nowe iluminacje zobaczymy na ul. Świętokrzyskiej, na pl. Powstańców Warszawy oraz na pl. Wileńskim. Z kolei na ul. Agrykola - nad aleją spacerową - zawiśnie dekoracja-baldachim. Iluminacje pojawią się także w Łazienkach Królewskich. Przy wejściu do tego parku przywita nas stołeczne hasło "Zakochaj się w Warszawie”, wyświetlane ze specjalnych projektorów.

Z kolei na Rynku Mariensztackim zobaczymy iluminację skierowaną głównie do dzieci - renifery z saniami w towarzystwie dużych świetlnych gwiazd.

d3b58x0

Na placu Grzybowskim pojawią się nowe, kolorowe iluminacje świetlne w kształcie bombek. Największa z nich układać się będzie w kolorową, świecącą bramę.

Na Saskiej Kępie ma się pojawić dekoracja bardzo kobieca, a na placu Na Rozdrożu stanie kareta Królowej Śniegu w otoczeniu świetlnych reniferów.

W tym roku Warszawa wyda na iluminację 3 mln zł - w tym koszty montażu i demontażu, konserwacji i energii. Koszt zużycia prądu dla jednej godziny iluminacji świątecznej w Warszawie to 70 złotych.

Przeczytajcie też: Nowe ekspozycje w Królewskim Ogrodzie Światła w Wilanowie!

d3b58x0

Podziel się opinią

Share

d3b58x0

d3b58x0