Trwa ładowanie...

Oświadczenie Wojewody Mazowieckiego ws. zakazu wstępu dziennikarzy

Ze względów bezpieczeństwa ograniczona została jednak dla dziennikarzy swoboda dostępu do budynku.

Share
Oświadczenie Wojewody Mazowieckiego ws. zakazu wstępu dziennikarzy
d2tdpz2

Nie ma zakazu wstępu dziennikarzy do budynku Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego czytamy w komunikacie wydanym przez wojewodę mazowieckiego Zdzisława Sipierę. Ze względów bezpieczeństwa ograniczona została jednak dla dziennikarzy swoboda dostępu do budynku.

- Wszyscy dziennikarze mogą wejść do budynku Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego po uprzednim podaniu nazwy redakcji ochronie. Urząd dementuje informację, że Wojewoda Mazowiecki zakazał wstępu prasy do budynku urzędu. Urząd zmierza do rejestracji wchodzących, aby dążyć do standardów obowiązujących w innych instytucjach publicznych. Jest to związane z kwestiami bezpieczeństwa - czytamy w komunikacie wojewody mazowieckiego.

Względy bezpieczeństwa

Jak informują urzędnicy podobne procedury obowiązują już od kilku lat w wydziałach urzędu mieszczących się poza główną siedzibą przy pl. Bankowym (np. Wydziale Spraw Cudzoziemców czy Wydziale Polityki Społecznej)
.

Zasady obecnej procedury

Jeśli dziennikarz chce się spotkać z przedstawicielem Wojewody Mazowieckiego, ochrona urzędu informuje o tym pracowników Oddziału Prasowego Wojewody, którzy przychodzą po przedstawiciela mediów. Jeśli dziennikarz umówiony jest z przedstawicielem Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy lub Sejmiku Województwa Mazowieckiego, pracownik ochrony wpuszcza dziennikarza.

d2tdpz2

Źródło: (Mazowiecki Urząd Wojewódzki)

d2tdpz2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tdpz2