Trwa ładowanie...
d1e3c36

Oświadczenie Wojewody Mazowieckiego ws. zakazu wstępu dziennikarzy

Ze względów bezpieczeństwa ograniczona została jednak dla dziennikarzy swoboda dostępu do budynku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oświadczenie Wojewody Mazowieckiego ws. zakazu wstępu dziennikarzy
d1e3c36

Nie ma zakazu wstępu dziennikarzy do budynku Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego czytamy w komunikacie wydanym przez wojewodę mazowieckiego Zdzisława Sipierę. Ze względów bezpieczeństwa ograniczona została jednak dla dziennikarzy swoboda dostępu do budynku.

- Wszyscy dziennikarze mogą wejść do budynku Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego po uprzednim podaniu nazwy redakcji ochronie. Urząd dementuje informację, że Wojewoda Mazowiecki zakazał wstępu prasy do budynku urzędu. Urząd zmierza do rejestracji wchodzących, aby dążyć do standardów obowiązujących w innych instytucjach publicznych. Jest to związane z kwestiami bezpieczeństwa - czytamy w komunikacie wojewody mazowieckiego.

Względy bezpieczeństwa

d1e3c36

Jak informują urzędnicy podobne procedury obowiązują już od kilku lat w wydziałach urzędu mieszczących się poza główną siedzibą przy pl. Bankowym (np. Wydziale Spraw Cudzoziemców czy Wydziale Polityki Społecznej).

Zasady obecnej procedury

Jeśli dziennikarz chce się spotkać z przedstawicielem Wojewody Mazowieckiego, ochrona urzędu informuje o tym pracowników Oddziału Prasowego Wojewody, którzy przychodzą po przedstawiciela mediów. Jeśli dziennikarz umówiony jest z przedstawicielem Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy lub Sejmiku Województwa Mazowieckiego, pracownik ochrony wpuszcza dziennikarza.

Źródło: (Mazowiecki Urząd Wojewódzki)

d1e3c36

Przeczytaj też: Jan Pietrzak nie będzie honorowym obywatelem stolicy. "Całe życie mnie zwalczają"

Podziel się
d1e3c36

Podziel się opinią

Share

d1e3c36

d1e3c36