Trwa ładowanie...
d33hfgn

Oszukał 69 osób na ponad 5 milionów złotych!

Inwestował nie swoje pieniądze, przedstawiał fałszywe dokumenty
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oszukał 69 osób na ponad 5 milionów złotych!
d33hfgn

* Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali mężczyznę, który jako doradca finansowy oszukał 69 osób*. Mężczyzna przedstawiał się na spotkaniach jako doradca klientów VIP pracujący dla jednego ze znanych banków. Po jakimś czasie 37-latek zawierał z pokrzywdzonymi osobami umowy dotyczące inwestowania pieniędzy na bardzo korzystnych, ale wiarygodnych w ich oczach warunkach oprocentowania. Pobierał od inwestorów kwoty w wysokości od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych i obiecywał miesięczny zysk w wysokości około 6%.

Niestety, mężczyzna nie inwestował pieniędzy zgodnie z umową, a przelewał je na swój rachunek inwestycyjny. Sprawa się rypła gdy poniósł na nim kilkumilionowa stratę. Żeby utrzymać płynność finansową swojej działalności, kolejne wypłaty dla swoich klientów finansował z wpłat obecnie poszkodowanych osób. Zapętlił się w tym tak bardzo, że w ciągu 3 lata swojej działalności doprowadził poszkodowanych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę ponad 5 milionów złotych.

Jak ustalili policjanci, 37-latek dodatkowo wprowadzał inwestorów w błąd przedstawiając im sfałszowany dokument ubezpieczenia maklerskiego na wielomilionowe kwoty. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia w jego sprawie. Prokurator Bartoszowi R. zarzut oszustwa i przywłaszczenia mienia znacznej wartości i zawnioskował do sądu o wymierzenie Bartoszowi R. kary 3 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszenie na 7 lat, naprawienie szkody przez zwrot pobranych kwot oraz dozór kuratora. Zatrzymany nie może także opuszczać Polski.

d33hfgn

Przeczytajcie też: Metro wstrzymano przez chuligański wybryk

Podziel się
Podziel się
d33hfgn

Podziel się opinią

Share

d33hfgn

d33hfgn