Trwa ładowanie...
d3afaqm

Oszukani klienci parabanku Finroyal splądrowali jego biuro

Uznali, że tylko w ten sposób odzyskają zainwestowane pieniądze
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oszukani klienci parabanku Finroyal splądrowali jego biuro
d3afaqm

FRL Capital Limited działający pod marką Finroyal jest parabankiem. Obiecywał on klientom wysokie zyski z tzw. kontraktów lokacyjnych (na prowadzenie lokat nie miał zgody). Firma, która jest powiązana ze spółką Amber Gold, przestała w zeszłym tygodniu wypłacać klientom zainwestowane przez nich pieniądze. Pracownicy zniknęli z firmy 2 sierpnia.

Wkurzeni klienci zebrali się pod biurem parabanku przy al. Jana Pawła II. Ponieważ biuro było otwarte, zaczęli z niego wynosić sprzęt biurowy, a nawet akcesoria, takie jak spinacze, czy długopisy. Uważali, że tylko w ten sposób mogą ozdyskać zainwestowane pieniądze.*__*

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja. Teraz prokuratura bada całą sprawę. Wydano postanowienie o przedstawieniu szefowi i właścicielowi FRL zarzutu prowadzenia działalności polegającej na gromadzeniu środków pieniężnych bez zezwolenia. Śledztwo prowadzone jest też w sprawie oszustwa. W tym wątku nie przedstawiono jeszcze nikomu zarzutów.

d3afaqm

Właścicielem FRL jest Andrzej Korytkowski. *Jest oskarżony o oszustwa finansowe z czasów, gdy działał w spółce Finance Group Polska. Prawdopodobnie prowadził on rozmowy o sprzedaży parabanku spółce Amber Gold - innemu parabankowi, który również ma kłopoty z wypłatą pieniędzy klientów (jest włąścicielem upadłych linii lotniczych OLT Express). Właściciel Amber Gold zaprzecza tym informacjom. Przed obiema spółkami ostrzegała klientów Komisja Nadzoru Finansowego. *

TVN ujawnił, że Finroyal, który podawał się za międzynarodową korporację z siedzibą w Londynie o kapitale akcyjnym w wysokości 88 milionów funtów, oszukuje klientów. Reporterzy udowodnili, że firma nie ma siedziby w Londynie, a kwota 88 milionów nie została wpłacona.

d3afaqm

Podziel się opinią

Share
d3afaqm
d3afaqm