Trwa ładowanie...

Oszust wyłudził pieniądze na fikcyjną wymianę okien

Po sposobie "na wnuczka" wymyślił nowy sposób na oszukiwanie starszych osób

Oszust wyłudził pieniądze na fikcyjną wymianę okien
d7itk4b
d7itk4b

Oszuści imają się różnych sposobów, by wyłudzić od starszych osób pieniądze. Po - jakże popularnym - podszywaniu się pod wnuczka , przyszedł czas na podawanie się za pracowników administracji. Do takiego oszustwa doszło na ulicy Bacha w Warszawie. 32-letni Robert P. jako rzekomy pracownik administracji przekonywał mieszkańców o konieczności wymiany okien i drzwi oraz wpłaty zaliczki na ten cel. W ten sposób oszukał trzy osoby oraz próbował kolejną.

Jeden z mieszkańców powiadomił o tym jednak policję, która udała się do rzeczonego bloku przy ulicy Bacha.Z przekazanych informacji wynikało, że po mieszkaniach chodzi mężczyzna, który podaje się za pracownika administracji i informuje o obowiązkowej wymianie okien oraz drzwi. Chwilę później policjanci wylegitymowali na klatce schodowej mężczyznę, który odpowiadał podanemu rysopisowi.

Funkcjonariusze postanowili najpierw zweryfikować informację w administracji i okazało się, że nie zlecono żadnej wymiany okien i drzwi oraz nie wysyłano w tym celu pracownika. Potem policjanci udali się do mieszkań, w których pojawił się mężczyzna. Mundurowi ustalili, że Robert P. twierdził, że jest z administracji, która zleciła obowiązkową wymianę okien i drzwi. Jeżeli lokator nie wyrazi zgody, będzie musiał zapłacić karę. Potem żądał zaliczki w kwocie 100 lub 400 złotych. W ten sposób 32-latek oszukał trzy osoby i próbował kolejną, ale został wyproszony z mieszkania. Mężczyzna, który był już karany za podobne przestępstwo usłyszał cztery zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Po raz kolejny apelujemy do Państwa o rozwagę - mówi Policja - nie otwierajcie drzwi nieznajomym , zwłaszcza wtedy, gdy nie znacie celu ich wizyty. Jeżeli zjawił się u Was przedstawiciel jakiejś instytucji, np. administracji, banku, bez otwierania drzwi sprawdźcie telefonicznie, czy był on do Was kierowany. Pamiętajcie o ograniczonym zaufaniu do obcych.

d7itk4b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7itk4b