Trwa ładowanie...

Oszustwo metodą "na policjanta". Drugi podejrzany zatrzmany

Ofiara mgła stracić ćwierć miliona złotych.

Share
Oszustwo metodą "na policjanta". Drugi podejrzany zatrzmany
d2w9rcw

Dwa miesiące temu policjanci na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali 31-letniego Rafała Z. udaremniając tym samym wypłatę 237.000 złotych. Teraz po publikacji wizerunku i społecznym odzewie do policyjnego aresztu trafił 52-letni Adam F. W przestępstwie mężczyzna prawdopodobnie pełnił między innymi rolę „werbownika”.

Zmanipulowana przez przestępców ofiara będąc przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji, przelała na konto oszustów wszystkie swoje oszczędności. To wtedy na gorącym uczynku przestępstwa podczas próby pobrania pieniędzy należących do pokrzywdzonego 89-latka policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 31-letniego Rafała Z.

Policjanci zapobiegli także wypłacie 237.000 złotych ratując tym samym dorobek życia pokrzywdzonego mężczyzny.

Decyzją sądu Rafał Z. został wtedy tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

d2w9rcw

Także w październiku na podstawie zabezpieczonych przez śledczych nagraniach z monitoringu na stronach internetowych policji opublikowany został wizerunek innego mężczyzny, który zdaniem policjantów mógł być zamieszany w to przestępstwo, pełniąc między innymi rolę tzw. werbownika.

Na społeczny odzew nie trzeba było długo czekać. Niespełna dwa miesiące od zdarzenia zatrzymana została druga z podejrzanych w tej sprawie osób 52-letni Adam F.

Mężczyzna był już wielokrotnie notowany i karany za różne przestępstwa. W tej konkretnej sprawie pełnił prawdopodobnie rolę „werbownika” i osoby pilnującej tą, która miała dokonać wypłaty pieniędzy z konta 89-latka.

Za przestępstwo oszustwa kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

d2w9rcw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2w9rcw

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w9rcw
d2w9rcw