Trwa ładowanie...

Otwarcie Centrum Interpretacji Zabytku

Przez pierwszy miesiąc zwiedzanie za darmo!

Share
Otwarcie Centrum Interpretacji Zabytku
dvg5d5f

Od 25 stycznia 2013 roku zainteresowani historią i architekturą Warszawy będą mogli odwiedzić nowe miejsce – Centrum Interpretacji Zabytku, będące częścią Muzeum Historycznego m.st. Warszawy. Na razie czynna będzie ekspozycja stała – "Zniszczenie i odbudowa Starego Miasta", w lutym rozpoczną się cykle wykładów o Warszawie.

Centrum Interpretacji Zabytku MHW powstało jako część projektu renowacji i adaptacji na cele kulturalne staromiejskich piwnic Warszawy. Projekt obejmował 5 lokalizacji na Starym Mieście: ul. Jezuicką 4, ul. Boleść 2, Rynek Starego Miasta 2, Rynek Starego Miasta 28 – 42 i właśnie ul. Brzozową 11/13, przy której znajduje się Centrum.* Stanowi ono początek szlaku kulturalnego piwnic staromiejskich.___*_

dvg5d5f

Wystawa jest kombinacją elementów tradycyjnych, statycznych (plansze, fotografie wielkoformatowe, plany i rysunki) oraz dynamicznych z wykorzystaniem technik multimedialnych (prezentacje multimedialne, przeglądarki zdjęć, animacje tematyczne). Zwiedzający mogą zobaczyć fragment XIV-wiecznego muru staromiejskiego, dowiedzieć się o losach wybranych miejsc Starówki i jej mieszkańców w okresie II wojny światowej. Znacząca część wystawy została poświęcona czasom powojennej odbudowy. Wśród wielu fotografii znajduje się* zaaranżowana z autentycznych obiektów pracownia architektoniczna z lat 50–60. XX w*.

Centrum ma być miejscem spotkań i wydarzeń związanych z historią i architekturą Warszawy. Od 18 lutego 2013 roku przy ul. Brzozowej 11/13 rozpoczną się poniedziałkowe cykle wykładów poświęconych historii Warszawy, czasom odbudowy, a także wybranym zagadnieniom z zakresu architektury. Wśród prowadzących będą między innymi: Katarzyna Wagner (wykłady o Warszawie nowożytnej), Michał Krasucki (cykl Mieszkania XX wieku).

W ofercie Centrum znajdują się także zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży o zniszczeniach wojennych, odbudowie oraz architektach odbudowujących Stare Miasto.

W sezonie zimowym do końca kwietnia Centrum będzie czynne: we wtorki w godz. 11 – 18, od środy do piątku w godz. 9 – 16, w soboty i niedziele – od 10 do 18. Przez pierwszy miesiąc zwiedzanie ekspozycji będzie bezpłatne.

dvg5d5f

Centrum Interpretacji Zabytku

ul. Brzozowa 11/13

dvg5d5f

Podziel się opinią

Share
dvg5d5f
dvg5d5f