Trwa ładowanie...

Otwarcie ostatniego odcinka bulwarów wiślanych. Znamy termin

Cała promenada będzie miała 1,2 kilometra.
Share
Otwarcie ostatniego odcinka bulwarów wiślanych. Znamy termin
d3h93cr

*Najnowszy odcinek bulwarów wiślanych na wysokości Centrum Nauki Kopernik został otwarty 14 czerwca. Warszawiacy wciąż jednak czekają na kolejny fragment promenady. Prezydent stolicy obiecuje, że nastąpi to jeszcze w sierpniu. *

Zgodnie z deklaracją Hanny Gronkiewicz-Waltz odcinek promenady na wysokości mostu Śląsko-Dąbrowskiego ma być otwarty w wakacje. Powoli kończy się lipiec. Kiedy więc możemy liczyć na nową trasę spacerową?

- Aktualnie nie mamy jeszcze pozwolenia na użytkowanie terenu. Aby móc otworzyć odcinek na wysokości mostu Śląsko-Dąbrowskiego, potrzebujemy odpowiednich opinii. Trwają ostatnie poprawki. I zgodnie z zapowiedziami na pewno będzie to sierpień – mówi Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy urzędu miasta.

d3h93cr

Na nowym odcinku promenady powstaną bary i knajpy. Otwarty zostanie również deptak, którym będzie można przejść pod mostem Śląsko-Dąbrowskim. Dodatkowo trasa umożliwi przejście podziemne w kierunku ul. Bednarskiej.

Z jakich atrakcji można korzystać do tej pory? Jest to m.in. duża strefa dla dzieci, scena plenerowa, filharmonia, trampoliny, plaża z tarasami solarnymi, 'falujące ławki' czy wodny plac zabaw z kamiennymi figurami ryb.

"To najlepsze bulwary w Europie"

- Nigdzie nie znajdziecie takich bulwarów. Ani nad Tybrem, ani nad Tamizą, ani nad Sekwaną. To najlepsze bulwary w Europie, może nawet na świecie – powiedziała Gronkiewicz-Waltz 14 czerwca i dodała: - Jeśli miałabym wymienić trzy i tylko trzy inwestycje, które za mojej prezydentury najbardziej zmieniły Warszawę, to jest to druga linia metra, veturillo i bulwary wiślane.

d3h93cr

Wiceprezydent Michał Olszewski przypomniał, że przed wojną to miejsce było zdominowane przez beton, a dziś rosną tam drzewa i krzewy. - Zależało nam na tym, żeby było dużo zieleni, i to zieleni, która jest dojrzała - zaznaczył Olszewski. Znajdziemy tu m.in. pluskowiska, plaże i pawilony.

A to tylko początek 1,2 km inwestycji nad Wisłą

Przeczytaj też: Sparaliżowana Wola. Mieszkańcy zdenerwowani, a radny ma pomysł na tańsze bilety

d3h93cr

Podziel się opinią

Share
d3h93cr
d3h93cr