Trwa ładowanie...
wisła
03-05-2018 16:53

Otwarcie sezonu nad Wisłą. Będzie się działo!

Baty, żaglówki, katamaran, tepychówki i kajaki – to tylko część wodnych atrakcji przygotowanych dla warszawiaków. Początek sezonu w sobotę, 5 maja.

Share
Otwarcie sezonu nad Wisłą. Będzie się działo!Źródło: East News
d117xoa

- Nad Wisłą każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu zarówno miejsca do leniwego wypoczynku, jak i aktywnego uprawiania sportu. Do tych ostatnich z pewnością należy zaliczyć chętnie odwiedzaną Strefę Rekreacji Dzielnicy Wisła z boiskami do gry w siatkówkę i piłkę ręczną. Ta na Poniatówkę wróci już na początku czerwca - zachęca radny Paweł Lech.

Program

5 maja *wydarzenie rozpocznie się o *godz. 11.00 i potrwa do 22.00. W tym czasie będzie można wziąć udział w rejsach tradycyjnymi łodziami, żaglówkami, katamaranem, nauczyć się podstaw pływania pychówką, a także spróbować sił m.in. na skimboardzie.

Oprócz tego na mieszkańców stolicy będą czekać rowery, kajaki, nartorolki, badminton czy frisbee. Zachętą do sprawdzenia swoich sił będzie tzw. wielobój wiślany. Wszyscy, którzy zdecydują się wziąć w nim udział będą mogli zbierać punkty i wymienić je na nagrody – wiślane upominki.

d117xoa

Odbędą się również zajęcia i warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Z myślą o dzieciach przygotowano również zajęcia edukacyjne, inaugurujące Wiślaną Super Budę 2.

Wydarzenie, o godz. 20.30, zakończy koncert żeńskiego pop-rockowego zespołu smyczkowego Red Heels na dachu nowej Barki Warszawskiej (bulwar Jana Karskiego).

Między brzegami uczestników przewozić będą promy oraz łodzie. Niektóre atrakcje na wodzie wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Żegluga

Od 1 maja do 16 września bezpłatne promy pod banderą Warszawskich Linii Turystycznych pływać będą na czterech trasach:
• Cypel Czerniakowski – Saska Kępa (21 osób + 21 rowerów)
• Most Poniatowskiego – Stadion Narodowy/plaża Poniatówka(21 os. + 21 rowerów)
• Podzamcze – ZOO/plaża Rusałka (40 osób + 40 rowerów)
Ww. wymienione promy będą wykonywać 30 kursów w weekendy i 14 w dni robocze;
• Nowodwory – Łomianki (21 osób + 21 rowerów)

d117xoa

Prom wykonywać będzie 30 kursów w weekendy i 7 w dni robocze.

Powrócą również rejsy do Serocka. Statek w maju i czerwcu będzie pływał w soboty, niedziele i święta (dodatkowo 2, 4 maja oraz 1 czerwca) w lipcu i sierpniu w piątki, soboty i niedziele (dodatkowo 15 sierpnia), a we wrześniu w soboty i niedziele. Uczestnicy rejsu wyruszą o godz. 9.00 z bulwaru Jana Karskiego (Podzamcze) by około 12.30 dopłynąć do Serocka. Po dwugodzinnej przerwie, około godz. 14.30, statek wyruszy w drogę powrotną i około godz. 18.00 ponownie znajdzie się w Warszawie.

W rejsie może wziąć udział nawet 120 osób.

Bilet normalny na rejs kosztuje 36 zł, a ulgowy 18 zł. Bezpłatnie w wycieczce mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 70 rok życia oraz dzieci do ukończenia 7 lat. Bilety można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów „Dw. Wileński” oraz on-line na stronie: www.bilety24.pl.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d117xoa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d117xoa
d117xoa