Trwa ładowanie...

Otwarty Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. "Przebywając tutaj, odmłodniejemy"

Na Woli powstał Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. - Jesteśmy wreszcie w swoim domu - powiedziała Wanda Traczyk-Stawska ps. "Pączek". Powstańcy będą tam mogli m.in. uczestniczyć w zajęciach i warsztatach.

Otwarty Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. "Przebywając tutaj, odmłodniejemy"Źródło: East News, fot: Agnieszka Sniezko
d4ipg5d
d4ipg5d

Dom Wparcia powstał przy ul. Nowolipie 22. Uroczyste otwarcie odbyło się w niedzielę, na którym obecni byli m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz, przewodnicząca Rady Miasta Ewa Malinowska-Grupińska oraz żołnierz powstania warszawskiego, Wanda Traczyk-Stawska.

- Wszyscy powstańcy będą mogli tu przyjeżdżać, jeśli będą mieli taką chęć. Powstańcy dzielą się swoim doświadczeniem, przeżyciami, swoją wiedzą, m.in. uczęszczając do szkół. Chcielibyśmy, żeby tutaj dzieci i młodzież ze szkół także przychodzili na lekcje, jeśli będzie taka potrzeba - powiedziała prezydent Warszawy.

- W placówce oprócz uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych powstańcy będą mogli także zjeść ciepły posiłek - dodała.

East News
Źródło: East News, fot: Agnieszk snieżko
East News
Źródło: East News, fot: Agnieszka Sniezko

Natomiast Wanda Traczyk-Stawska podkreśliła, że są w ostatnim okresie życia i to jest późno, kiedy wreszcie ten dom dla nas zaistniał, "ale mam nadzieję, że przebywając tutaj, odmłodniejemy". - Jak się spotykamy razem, to pamiętamy siebie jako dziewczęta i chłopców, którzy stanęli do walki w Powstaniu. Bo Armia Krajowa to taka armia niezwykła, jedyna na świecie, gdzie walczyli nie dorośli żołnierze, ale przede wszystkim młodzież - zaznaczyła.

d4ipg5d

Zarządzać placówką będzie prezes Stowarzyszenia Monopol Warszawski, Janusz Owsiany. - Dom Wsparcia dla Powstańców będzie doskonałym miejscem na spotkania międzypokoleniowe. Państwo jesteście dla nas takim zapleczem. Tu będzie miejsce, do którego wszyscy będziemy przychodzili po to, żeby znaleźć ciepło, miłość, przyzwoitość i spokój. Chcemy, żeby państwo byli tu gospodarzami i dobrze się tu czuli - tłumaczył.

East News
Źródło: East News, fot: Agnieszka Sniezko

Dzięki temu miejscu, powstańcy będą moglu uczestniczyć w zajęciach i warsztatach integracyjnych, grach i zabawach towarzyskich oraz zajęcia ruchowe pod okiem fizjoterapeuty. Placówka będzie działała przez pięć dni w tygodniu w godzinach 10-18.

Kolejny Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich ma powstać przy ul. Hrubieszowskiej.

East News
Źródło: East News, fot: Artur Burakowski
East News
Źródło: East News, fot: Adam Burakowski

Zobacz także: Tarczyński: Smarzowski obnażył to, kim jest. "Kler" to płytka prowokacja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ipg5d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ipg5d