Trwa ładowanie...

Otwierają most Grota-Roweckiego i odcinek Trasy AK

Dzisiaj w godzinach wieczornych rozpocznie się proces zmiany organizacji ruchu

Otwierają most Grota-Roweckiego i odcinek Trasy AK
d1gfp19

Trwają przygotowanie do tego, by dzisiaj w godzinach wieczornych rozpocząć proces zmiany organizacji ruchu na moście im. Generała Stefana Grota Roweckiego. Ten proces potrwa trzy dni.

Wdrażanie nowej organizacji ruchu, którego konsekwencją będzie przełożenie ruchu w południowej jezdni na północną, rozpocznie się w godzinach wieczornych. Pierwszej nocy na jezdnię północną przełożony zostanie ruch w relacji z Białegostoku w kierunku Poznania. Kierowcy poruszający się w stronę przeciwną, jeszcze w sobotę będą korzystać z dotychczasowej jezdni – południowej, zwężonej do jednego pasa ruchu. Kolejnej nocy rozpocznie się następny etap wdrażania ruchu, który będzie miał na celu skierowanie na przebudowaną jezdnię również pojazdów jadących z zachodu na wschód.

Przełożenie ruchu na całym remontowanym odcinku od węzła Powązkowska do w. Modlińska o długości 4,6 km jest procesem wieloetapowym. W pierwszej kolejności ruch zostanie przełożony na odcinku od ul. Marka Hłaski - Gdańska do węzła Modlińska. W drugiej kolejności - w listopadzie - kierowcom udostępniona zostanie również część obecnie przebudowywanej trasy od węzła Powązkowska do ul. M. Hłaski.

Po przełożeniu ruchu z jezdni południowej na północną Trasy AK na odcinku od węzła Modlińska do ciągu ulic M. Hłaski i Gdańskiej, ruch drogowy powróci na północą nitkę mostu, natomiast zamknięta zostanie południowa część przeprawy – nową jezdnią samochody będą poruszały się w obydwu kierunkach po dwóch pasach ruchu. W kierunku centrom na Moście kierowcy będą mieli do dyspozycji 3 pasy, z tym, że trzeci będzie prowadził na łącznicę zjazdową na węźle Wisłostrada.

d1gfp19

Od węzła Wisłostrada do ul. Gdańskiej otwarta dla ruchu zostanie wyremontowana jezdnia północna Trasy Armii Krajowej wraz z jezdnią serwisową pod ul. A. Mickiewicza wraz z uruchomionym przystankiem autobusowym w kierunku Centrum (przystanek autobusowy w kierunku Pragi zostanie czasowo zawieszony). Ruch na odcinku od ul. Gdańskiej do ul. Powązkowskiej będzie prowadzony jezdnią południową bez zmian. Zamknięte dla ruchu będą również: zachodni wiadukt w ciągu ul. Adama Mickiewicza (ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się po wyremontowanym wiadukcie wschodnim). Wprowadzanie zmian w organizacji ruchu potrwa kilka dni w związku ze złożonym zakresem organizacji i w zależności od warunków atmosferycznych.

dzisiaj w godzinach wieczornych rozpocząć proces zmiany organizacji ruchu

d1gfp19
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gfp19