Trwa ładowanie...

Otwock. Nowe rozwiązania w związku z inwestycją kolejową

Mieszkańcy Otwocka będą korzystać z nowych udogodnień w związku z inwestycją PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Jeszcze w sierpniu pociągi pojadą z Otwocka do Pilawy. Dostęp do pociągów będzie łatwiejszy dzięki nowemu, trzeciemu peronowi. Komunikację w mieście poprawią wiadukty.

Otwock. Nowe rozwiązania w związku z inwestycją kolejowąŹródło: PAP
d29dszq

Prace na linii Warszawa – Lublin współfinansowane są ze środków unijnych POIiŚ.

Od 15 sierpnia będą jeździły pociągi z Otwocka do Warszawy. Montaż nowych rozjazdów na stacji, od strony Świdra, przebiega zgodnie z planem. Sprawne i bezpieczne przejazdy pociągów przez stację umożliwią nowoczesne urządzenia sterowania ruchem.

Starą konstrukcję pierwszego peronu zastąpiła nowa. Peron jest wyższy oraz wyposażony w długą wiatę i ławki. Przygotowane jest nowe oświetlenie. Bezpieczeństwo zapewnią wypukłe oznakowania nawierzchni oraz ścieżki naprowadzające dla osób niedowidzących. System informacji pasażerskiej ułatwi podróże. Od września peron dołączy do dwóch nowych peronów, czynnych od ubiegłego roku. Dostępne będzie także nowe przejście podziemne.

d29dszq

Otwock. Nowy tor dla pociągów

Od 30 sierpnia, między Pilawą a Otwockiem, pociągi pojadą po nowym torze. Pasażerowie skorzystają z nowych peronów na trzech stacjach i sześciu przystankach. Wszystkie mają nowe oświetlenie i oznakowanie. Zostały też dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przygotowano pochylnie i windy. Na peronach będą ławki i wiaty.

Od grudnia do ruchu włączony zostanie drugi tor. To zakończy komunikację po jednym torze na odcinku Otwock – Pilawa. Znacznie zwiększy się możliwość podróży w ruchu regionalnym i dalekobieżnym.

Otwock. Nowe wiadukty kolejowe

Kończy się przebudowa wiaduktów kolejowych przy ul. Orlej. Dwie nowe konstrukcje w miejscu kilkudziesięcioletnich zapewnią sprawny przejazd pociągów. Zwiększą też bezpieczeństwo ruchu kolejowego. Na wiaduktach położono tory oraz zamontowano część sieci trakcyjnej. Pod wiaduktami gotowe jest odwodnienie i układany jest asfalt. Przejazd samochodów planowany jest jeszcze w sierpniu. Prace zakończą się do września, gdy przywrócony zostanie ruch jednotorowy na odcinku Otwock – Pilawa.

Na ulicy Żeromskiego budowany jest nowy wiadukt. Bezkolizyjne skrzyżowanie zastąpi przejazd kolejowo-drogowy, co zapewni lepszą komunikację. Obecnie roboty koncentrują się przy budowie ostatniego segmentu konstrukcji. Kierowcy nową trasą pojadą wiosną przyszłego roku.

d29dszq

Otwock. Bezpieczniej na drogach i torach

W ramach inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w Otwocku będą trzy bezkolizyjne skrzyżowania dróg i torów oraz dwa przejścia podziemne – pod peronami i przy ul. Sosnowej. Od lipca 2019 roku kierowcy korzystają z przejazdu pod nowym wiaduktem przy ul. Majowej.

Prace w Otwocku prowadzone są w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 7 Warszawa Wschodnia Osobowa – Dorohusk na odcinku Warszawa – Otwock – Dęblin – Lublin, etap I”, którego wartość to ponad 3,5 mld zł. Projekt jest współfinansowany przez UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020. Wszystkie prace na linii Warszawa - Lublin w ramach I etapu zostaną zrealizowane do 2022 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d29dszq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29dszq