Trwa ładowanie...
d32dzrx
lotnisko

Otworzą Modlin 8 stycznia?

4 stycznia powinna się zakończyć naprawa jednego z betonowych odcinków pasa startowego
Share
Otworzą Modlin 8 stycznia?
d32dzrx

Przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego codziennie wizytują plan budowy - donosi IAR. Jak mówi Sławomir Adam z ULC, ubytki w nawierzchni są zalepiane specjalnymi żywicami. Te zlokalizowane w newralgicznych miejscach są łatane specjalną mieszanką sprowadzoną ze Stanów Zjednoczonych. Jest ona używana tam do naprawy pasów startowych na lotniskach, z których korzystają wojskowe samoloty. Inne ubytki są uzupełniane żywicą sprowadzaną z Czech, natomiast szczeliny na poboczach pasa są zalewane przez masę bitumiczną.

Zdaniem przedstawicieli ULC pęknięcia spowodowało użycie materiałów, które nie powinny być składnikami nawierzchni pasa startowego.

Przedstawiciele zarządu portu lotniczego w Modlinienie chcą mówić o dacie wznowienia pierwszych operacji lotniczych. Wiadomo jedynie, że prace powinny się zakończyć w najbliższy piątek. Tego samego dnia będą też złożone dokumenty do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i do Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Najpierw zgodę na użytkowanie musi wydać Wojewódzki Inspektor, a na tej podstawie ULC wydaje certyfikację. Wszystko to nastąpi prawdopodobnie w pierwszej połowie przyszłego tygodnia.

d32dzrx

Z nieoficjalnych informacji wynika też, że wiosną ekipy remontowe zerwą wadliwą nawierzchnię części pasa i położą nową.
Koszt wszystkich napraw poniesie wykonawca robót.

d32dzrx

Podziel się opinią

Share
d32dzrx
d32dzrx