Trwa ładowanie...

Pahl: "W pierwszej kolejności audyt reprywatyzacji w Śródmieściu"

W piątek na stronach urzędu Warszawy ma się pojawić ogłoszenie ws. przeprowadzenia audytu w dawnej gminie Centrum.

Share
Pahl: "W pierwszej kolejności audyt reprywatyzacji w Śródmieściu"
d1b52ph

Pierwszy etap audytu procesu reprywatyzacji będzie dotyczył dawnej gminy Centrum, czyli Śródmieścia - zapowiedział w piątek na briefingu prasowym wiceprezydent Warszawy Witold Pahl. W piątek na stronach urzędu Warszawy ma się pojawić ogłoszenie ws. jego przeprowadzenia.

Wiceprezydent Warszawy Witold Pahl powiedział, że z uwagi na konieczność jak najszybszego przekazania opinii publicznej informacji nt. prawidłowości postępowań reprywatyzacyjnych, zakres zamówienia publicznego, który pojawi się w piątek na miejskich stronach internetowych, będzie dotyczył "szczególnie newralgicznego z punktu widzenia interesu miasta obszaru, dawnej gminy Centrum, czyli Śródmieścia".

- Będzie dotyczył także czynności, decyzji, które zostały wydane w oparciu o nabyte przez wnioskodawców roszczenia spadkobierców - dodał. Zaznaczył, że daje to gwarancje wyjaśnienia spraw, które są przedmiotem szczególnego zainteresowania ze strony radnych, mieszkańców.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że ogłoszenie ws. przeprowadzenia audytu pojawi się jeszcze w piątek na stronach internetowych warszawskiego urzędu. - Będzie termin dwutygodniowy, żeby firmy weszły w dialog techniczny z zamawiającym, czyli urzędem miasta stołecznego Warszawy - powiedziała prezydent Warszawy.

d1b52ph

- Chcemy, żeby były zbadane najtrudniejsze, najważniejsze, najbardziej głośne decyzje na najbardziej właściwym i trudnym obszarze - dodała.

W poniedziałek Gronkiewicz-Waltz mówiła, że jeszcze w tym tygodniu rozpisany zostanie przetarg na firmę, która przeprowadzi zewnętrzny audyt całego procesu reprywatyzacji.

d1b52ph
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b52ph
d1b52ph