Trwa ładowanie...

Pająki i skorpiony wracają do PKiN-u!

Pośród ponad 50 żywych okazów prezentowanych na wystawie, można zobaczyć m.in. najbardziej jadowitego pająka świata - "Czarną Wdowę"

Pająki i skorpiony wracają do PKiN-u!
dfwg9kx
dfwg9kx

Po spektakularnych sukcesach w muzeach przyrodniczych Monachium, Frankfurtu nad Menem oraz Królewskiego Muzeum Środkowej Afryki pod Brukselą, wystawę „Fascynujący świat pająków i skorpionów”, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem warszawiaków, ponownie będzie można oglądać w Pałacu Kultury i Nauki . Pojawi się tam już 3 września.

Pośród ponad 50 żywych okazów prezentowanych na wystawie, można zobaczyć m.in.: najbardziej jadowitego pająka świata - "Czarną Wdowę" (Latrodectus mactans) oraz największego "Goliata Olbrzymiego" (Theraphosa blondi) jak i "Skorpiona Olbrzymiego" (Pandinus imperator).

Zamknięte szklane terraria zapewniają bezpieczeństwo i pozwalają na filmowanie i fotografowanie prezentowanych okazów z odległości 5-10 cm a bogate opisy i tablice informacyjne pozwalają poznać te stworzenia i ich ważną rolę jaką pełnią w świecie przyrody.

Wystawa "Fascynujący świat pająków i skorpionów" powstała na zamówienie jednego z muzeów przyrodniczych w Niemczech. Celem było przybliżenie tych niezwykłych stworzeń cieszących się złą sławą dzięki przekazom filmów fabularnych i beletrystyki. Powszechna jest niechęć i strach przed nimi, prowadzące czasem do arachnofobii, toteż wystawa jest przyczynkiem do poprawienia tej szkodliwej dla obu stron relacji miedzy ludźmi a pajęczakami.

dfwg9kx

Zaobserwowano wśród zwiedzających, że wcześniejsza obawa i lęk przeradzają się w zaciekawienie i sympatię do tych pożytecznych zwierząt.

„Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów”
Sala Recepcyjna, PKiN, plac Defilad 1
Godz. otwarcia: 10.00 - 19.00
Bilety w cenie:
Normalny – 15 zł/os.
Ulgowy – 10 zł/ os.
Grupowy – 5 zł/os.
Rodzinny (2 dzieci + 2 dorosłych) – 40 zł
Wystawa potrwa do 31 sierpnia 2016

dfwg9kx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfwg9kx