Trwa ładowanie...
dljv76u

Pałac Kultury i Nauki znów będzie biały. Rozpoczęto akcję czyszczenia budynku

Pałac Kultury i Nauki znów zalśni bielą. Tak zdecydował zarząd budynku. Już we wtorek ruszyła akcja wielkiego czyszczenia Tarasu Widokowego. Jak poinformował prezes PKiN Rafał Krzemień, Pałac ma odzyskać swój wygląd z lat 50.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Budowa Pałacu Kultury i Nauki.
Budowa Pałacu Kultury i Nauki. (WP.PL, Fot: Władysław Sławnyy)
dljv76u

W lutym tego roku Rafał Krzemień poinformował o planowanej renowacji budynku. Kilka miesięcy później zarząd podpisał umowę z firmą renowacyjną z Krakowa. 26 czerwca ruszyły prace remontowo – konserwatorskie Pałacu Kultury i Nauki.

We wtorek pracownicy zaczęli czyścić popularny Taras Widokowy, znajdujący się na 30. piętrze w budynku. Firma docelowo ma "wybielić" cały Pałac Kultury. Czyszczenie odbywa się etapowo, ponieważ koszt renowacji całego budynku jest bardzo wysoki. W 2015 r. mówiono, że może on uszczuplić budżet Miasta Stołecznego Warszawa nawet o 15 mln. zł. Koszt odświeżenia pierwszego elementu wyniesie 680 tys. zł.

dljv76u

Budynek czyszczony jest za pomocą gorącej pary tzw. metodą hydrodynamiczna. Efekty pojawiają się bardzo szybko. Już teraz, po kilkudniowym czyszczeniu, można dostrzec różnicę. Firma nie tylko zajmie się wyczyszczeniem Pałacu Kultury, ale również uzupełni ubytki w elewacji, wymieni parapety oraz odmaluje sufity w pomieszczeniach.

Prezes Rafał Krzemiński informuje, Tras Widokowy będzie dostępny dla turystów, również w czasie trwania remontu. Planowany termin zakończenia prac renowacyjnych to połowa września tego roku.

Żródło: warszawawpigułce.pl

dljv76u

Zobacz także: Mieszkańcy Baranowa po referendum ws. lotniska. "Nie chcemy zmian"

dljv76u

Podziel się opinią

Share

dljv76u

dljv76u