Trwa ładowanie...
dck5ice

"Pamiętnik z powstania warszawskiego" na cd i dvd

Zapis niezwykłego rocznicowego spektaklu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Pamiętnik z powstania warszawskiego" na cd i dvd
dck5ice

Muzeum Powstania Warszawskiego wydało "Pamiętnik z powstania warszawskiego" na cd i dvd. Wydawnictwo jest zapisem spektaklu przygotowanego specjalnie na 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Reżyserem, adaptatorem i odtwórcą głównej roli w spektaklu była Krystyna Janda, a muzykę skomponował *Jerzy Satanowski. *Premiera Pamiętnika z powstania warszawskiego Mirona Białoszewskiego odbyła się 1 sierpnia o północy w MPW. Spektakle można było obejrzeć tylko przez pięć dni.

Siedemdziesiąta rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego była dla MPW momentem wyjątkowym - mówi dyrekcja MPW - Zaproszenie do stworzenia rocznicowego spektaklu przyjęła Krystyna Janda. Dokonując adaptacji, reżyserując i występując w "Pamiętniku z powstania warszawskiego", ustanowiła nową przestrzeń odbierania tego dzieła. Spektakl z muzyką skomponowaną przez Jerzego Satanowskiego, w interpretacji Jandy i wybitnych młodych artystów był wejściem na zaskakującą ścieżkę dźwiękową, wyrażającą to, czego nie oddawało słowo pisane. Całości dopełniły światła wykreowane przez Katarzynę Łuszczyk.

Muzyka skomponowana przez Jerzego Satanowskiego do słów Białoszewskiego, w interpretacji Krystyny Jandy i innych muzyków to: „63 dni powstańczej tragedii, codzienności, śmiechu, głodu i śmierci, które wydają się być tak blisko, że czas zwalnia. Spektakl przytłacza i zostawia nas z pytaniami: Jaki jest sens? Czy to się powtórzy? Dlaczego zginęli? Czy też bym zginął? Każdy na te pytania odpowie sobie sam".

dck5ice

Płytę dvd możemy zakupić TUTAJ , a płytę cd TUTAJ .


Zobacz także: Zostań wolontariuszem akcji "Żonkile"

dck5ice

Podziel się opinią

Share
dck5ice
dck5ice