Trwa ładowanie...

"Papier nie umiera nigdy"

Big Book Festival - pierwsza w Warszawie i jedna z nielicznych w Europie impreza promująca czytelnictwo poprzez angażowanie publiczności w aktywności kulturalne i artystyczne
Share
"Papier nie umiera nigdy"
d40jzha

Big Book Festival to dwa dni czytania. Kilkanaście miejsc Warszawy. Zaskakujące lokale i przestrzeń miejska, a także Internet. Odbędzie się 50 wydarzeń dostępnych bezpłatnie dla publiczności. Pomysłodawcą i organizatorem jest fundacja "Kultura nie boli".

Wydarzenie odbywa się pod hasłem: „Papier nie umiera nigdy”. Papier podczas Big Book Festival to słowo klucz – opisujemy nim książkę, tekst, słowo, autora. I to, co czujemy po zakończeniu lektury. Organizatorzy obiecują godziny swobodnego czytania i spotkania z mistrzami.

Miejcie oczy szeroko otwarte – tuż za rogiem możecie spotkać: Sławomira Mrożka / Asę Larsson / Petera Kerra / Kazimierza Orłosia / Tomasza Łubieńskiego / Szczepana Twardocha / Borysa Lankosza/ Łukasz Orbitowskiego /Jacka Dukaja / Zygmunta Miłoszewskiego / Dorotę Masłowską / Paulinę Wilk / Maję i Jana Łozińskich / Kirsten van den Hul / Beatę Chomątowską / Marcina Kołodziejczyka / Filipa Springera / oraz wielu, wielu innych.

d40jzha

W trakcie festiwalu odbędą się m.in. warsztaty transmedialne, warsztatowy eksperyment twórczy, warsztaty twórczej zabawy z papierem dla dużych i małych oraz wystawa zabawek z papieru Paper Toys. Będzie także maraton czytania dzieł Mrożka, wirtualne pogaduszki z książką w tle i spotkania z pisarzami.

* PROGRAM FESTIWALU*

Festiwal powstał z pomysłu i dzięki staraniom fundacji „Kultura nie boli” za którą stoją menedżer kultury Anna Król i publicystka Paulina Wilk. Wydarzenie współtworzą partnerzy, dzięki którym Big Book Festival to prawdziwy książkowy szczyt. W gronie współtwórców i opiekunów festiwalu znalazły się mi.in: Go Culture, Trójka Polskie Radio, Polityka, Instytut Reportażu, Dom Wydawniczy PWN, Studio Rygalik, Kordegarda, Hotel Bristol, Narodowe Centrum Kultury, Matras i wielu innych. Głównym partnerem literackim wydarzenia jest Wydawnictwo Literackie. Festiwal jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

*Festiwal odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2013 r. *

d40jzha

Podziel się opinią

Share
d40jzha
d40jzha