Trwa ładowanie...
d1hx2ky

Parada Równości 2019. "To uczenie postawy otwartości i tolerancji"

W sobotę warszawską Paradę Równości otworzy prezydent miasta Rafał Trzaskowski. Polityk dzień przed wydarzeniem mówi jasno - "przemarsz to uczenie postawy otwartości i tolerancji". Początek już o 15.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Parada Równości 2019. Rafał Trzaskowski (prezydent Warszawy) otworzy sobotni przemarsz przez miasto
Parada Równości 2019. Rafał Trzaskowski (prezydent Warszawy) otworzy sobotni przemarsz przez miasto (East News, Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER)
d1hx2ky

- Byłem na takich paradach już kilkukrotnie i widziałem tam uśmiechniętych ludzi - zaznaczył w piątek prezydent stolicy. - To jest przede wszystkim podstawa do tego, żeby rozmawiać o tolerancji, a Warszawa jest miastem otwartym i tolerancyjnym - dodał.

Parada Równości 2019. Przemarsz przez miasto

Kilka godzin przed samą paradą - o 10 - wszyscy chętni mogą się spotkać w towarzyszącym wydarzeniu miasteczku równości w Parku Świętokrzyskim. Na zainteresowanych czekać będą m.in. zajęcia sportowe, warsztaty, a także debaty poświęcone tematyce LGBTQ+.

d1hx2ky

Oficjalnie Parada Równości rozpocznie się o 15. Uczestnicy zbiorą się przed Pałacem Kulutry i Nauki, skąd wyruszą w stronę ul. Świętokrzyskiej. Następnie pochód przejdzie Marszałkowską, Waryńskiego, al. Armii Ludowej, al. Niepodległości, ul. Chałubińskiego, Alejami Jerozolimskimi. Przemarsz zakończy się pod Pałacem.

    Parada Równości
(Parada Równości, Fot: Parada Równości)

Po wydarzeniu, o godzinie 20 uczestnicy spotkają się w Hard Rock Cafe, gdzie zagra zespół "Love is love", po 22 zaplanowano oficjalne after party.

d1hx2ky

W ramach warszawskiego "Tygodnia Równości" w niedzielę w Kinie Elektronik zaplanowany jest pokaz filmów pod nazwą "Kino równości".

Parada Równości 2019. Kolejna edycja

Po raz pierwszy ulicami Warszawy Parada Równości przeszła w 2001 roku. Od lat głównym celem jest walka z nietolerancją i wykluczeniem. Po raz pierwszy w historii miasta wydarzenie otworzy urzędujący prezydent stolicy.

Za tegoroczną edycję wydarzenia odpowiada Fundacja Wolontariat Równości. Organizatorzy mają upomnieć o prawa mniejszości wyznaniowych, etnicznych, osób z niepełnosprawnościami i innych grup uważanych przez nich za dyskryminowane. Wśród głównych postulatów znalazły się m.in.: ochrona przed dyskryminacją i wykluczeniem, legalizacja małżeństw i związków partnerskich, otwartość wobec uchodźców i obcokrajowców, czy wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach.

d1hx2ky

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

Zobacz także: Gdańsk. Aleksander Kwaśniewski uszczypliwie o Andrzeju Dudzie

d1hx2ky

Podziel się opinią

Share
d1hx2ky
d1hx2ky