Trwa ładowanie...
d2ytphe

Park Miniatur - przedwojenna stolica w skali 1:25 [NASZE ZDJĘCIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Park Miniatur - przedwojenna stolica w skali 1:25 [NASZE ZDJĘCIA]
d2ytphe

Byliście już w Parku Miniatur w Domu Braci Jabłkowskich? Jeśli nie, a planujecie się tam wybrać to pamiętajcie, że czasu pozostało już niewiele - budynek idzie do remontu, a dla eksponatów nie znaleziono na razie nowej przestrzeni do ekspozycji. Jeśli do 22 marca br. nie znajdzie się nowe miejsce dla pięknych miniatur budowli przedwojennej Warszawy, wystawa będzie musiała zostać na razie schowana.

Zobaczcie też: III Królewski Festiwal Światła w Wilanowie [NASZE ZDJĘCIA]

Miniatury oglądać możemy na poziomie -1 w Domu Braci Jabłkowskich (ul. Bracka 25) do 22 marca 2015 roku. W Parku Miniatur zobaczymy warszawskie budowle przedwojenne w skali 1:25. Wśród nich znajdziemy imponujący Pałac Saski , pałac Lubomirskich, Giełdę Warszawską czy pałac Kronenberga.

d2ytphe

Do placówki warto zajrzeć również dlatego, że obecnie trwa tam wystawa nieznanych dotąd zdjęć lotniczych Warszawy. Zostały one wykonane przez lotników Luftwaffe 29 września 1939 roku, dzień po kapitulacji Warszawy. Celem tej operacji była niewątpliwie weryfikacja celności bombardowań i ostrzału artyleryjskiego. Dziś te zdjęcia są kapitalnym materiałem dla historyków i varsavianistów. I to nie tylko ze względu na możliwość dokładnej oceny zniszczeń, ale przede wszystkim spojrzenia na Warszawę uchwyconą tuż po zakończonym oblężeniu.

Więcej o wystawie: Wystawa nieznanych zdjęć lotniczych Warszawy w Parku Miniatur

Bilet Normalny 12 złotych
Bilet Ulgowy 8 złotych
Bilet Rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) 30 złotych
Bilet Grupowy – dorośli (powyżej 15 os.) 10 złotych/os.
Bilet Grupowy – dzieci (powyżej 15 os. ) 6 złotych/os.

d2ytphe

Podziel się opinią

Share

d2ytphe

d2ytphe