Trwa ładowanie...

Parking P+R CH Wileńska jednak do połowy lutego

Miał być zlikwidowany z końcem roku

Share
Parking P+R CH Wileńska jednak do połowy lutego
d359qgd

Parking znajdujący się na poziomie -1 w budynku Centrum Handlowego Wileńska miał być otwarty do końca grudnia 2014 roku. Jednak ze względu na przedłużające się odbiory centralnego odcinka II linii metra, Zarząd Transportu Miejskiego zwrócił się do zarządcy Centrum Handlowego Wileńska z wnioskiem o wydłużenie okresu funkcjonowania istniejącego tam parkingu P+R. Zarządca obiektu wyraził na to zgodę.

Parking P+R CH Wileńska czynny będzie do 14 lutego 2015 roku włącznie.

Parking został uruchomiony po rozpoczęciu prac związanych z budową stacji metra Dworzec Wileński. Parking P+R powstał na poziomie -1 parkingu przy CH Wileńska. Jest tam 265 miejsc dla samochodów, w tym 5 miejsc dla kierowców niepełnosprawnych. Znajdują się tam też miejsca dla 5 rowerów.

d359qgd

System parkingów „Parkuj i Jedź” (Park & Ride)umożliwia** bezpłatne parkowanie **pojazdów osobom, które w chwili wyjazdu z parkingu posiadają ważny bilet na komunikację miejską (np. dobowy, 30-dniowy lub 90-dniowy). Obiekty te znajdują się zwykle w miejscach oddalonych od centrum miasta, tymczasem pl. Wileński znajduje się parę minut od pl. Zamkowego. Parking w tym miejscu nie był też planowany jako parking stały. Poniżej na zdjęciu znajdziecie mapę warszawskich parkingów P+R.

d359qgd

Podziel się opinią

Share
d359qgd
d359qgd