Trwa ładowanie...

Parking P+R CH Wileńska otwarty do końca marca

Początkowo miał działać do końca 2014 roku

Parking P+R CH Wileńska otwarty do końca marca
d24abs1
d24abs1

Parking znajdujący się na poziomie -1 w budynku Centrum Handlowego Wileńska najpierw miał być otwarty do końca grudnia 2014 roku. Później zapadła decyzja o otwarciu obiektu do połowy lutego. Ze względu na przedłużające się odbiory nowych stacji metra, zapadła decyzja, że parking będzie otwarty do końca marca.

W związku z tym, że odbiory centralnego odcinka II linii metra wciąż trwają, a możliwość wjazdu samochodem osobowym na most Śląsko-Dąbrowski jest w godzinach szczytu ograniczona, Zarząd Transportu Miejskiego zwrócił się do zarządcy Centrum Handlowego Wileńska z wnioskiem o wydłużenie okresu funkcjonowania istniejącego tam parkingu P+R do 31 marca br. Zarządca obiektu wyraził na to zgodę.

Parking P+R CH Wileńska czynny będzie zatem do 31 marca br. włącznie.

d24abs1

Parking został uruchomiony po rozpoczęciu prac związanych z budową stacji metra Dworzec Wileński. Parking P+R powstał na poziomie -1 parkingu przy CH Wileńska. Jest tam 265 miejsc dla samochodów, w tym 5 miejsc dla kierowców niepełnosprawnych. Znajdują się tam też miejsca dla 5 rowerów.

System parkingów „Parkuj i Jedź” (Park & Ride) *umożliwia bezpłatne parkowanie *pojazdów osobom, które w chwili wyjazdu z parkingu posiadają ważny bilet na komunikację miejską (np. dobowy, 30-dniowy lub 90-dniowy). Obiekty te znajdują się zwykle w miejscach oddalonych od centrum miasta, tymczasem pl. Wileński znajduje się parę minut od pl. Zamkowego. Parking w tym miejscu nie był też planowany jako parking stały. Poniżej na zdjęciu znajdziecie mapę warszawskich parkingów P+R.

d24abs1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24abs1