Trwa ładowanie...
dwqcy1b

Pasażer Kolei Mazowieckich potraktowany gazem. "Wygląda mi pan na debila"

Mężczyzna próbujący nagrać interwencję pracowników ochrony Kolei Mazowieckich został potraktowany gazem łzawiącym. Po całym zajściu leżącego na peronie pasażera pozostawiono samemu sobie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ochroniarze Kolei Mazowieckich potraktowali gazem pasażera. Zostali wyrzuceni z pracy.
Ochroniarze Kolei Mazowieckich potraktowali gazem pasażera. Zostali wyrzuceni z pracy. (East News, Fot: Piotr Molecki/East News)
dwqcy1b

Do sytuacji, w której ucierpiał pasażer doszło na terenie dworca Warszawa Wschodnia. Mężczyzna chciał kupić bilet do Legionowa, jednak wszedł do pociągu dosłownie chwilę przed startem maszyny, przez co zmuszony był wybrać w aplikacji krótszy bilet ze stacji Warszawa Płudy, ponieważ nie zdążył kupić wejściówki na dłuższą trasę.

Podczas kontroli biletowej kierownik pociągu zdecydował, że poszkodowanemu pasażerowi należy się mandat. Z powodu braku posiadania przy sobie dokumentu tożsamości pracownik Kolei Mazowieckich stwierdził, że jest zmuszony wezwać policję.

- Nie protestowałem, pogodziłem się z konsekwencjami. Wysiedliśmy w Legionowie, tam dołączyło do nas dwóch pracowników ochrony - relacjonuje pan Patryk w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

dwqcy1b

Zobacz także: O krok od tragedii. Pociąg przejechał przy otwartym szlabanie

Gdy ochroniarze podeszli do pasażera, oświadczyli mu, że po wezwaniu patrolu policji zapłaci on mandat w wysokości tysiąca złotych. Mężczyzna odpowiedział, że to nieprawda i zna on swoje prawa, po czym jeden z pracowników ochrony miał nazwać go "debilem".

- Wygląda mi pan na debila, tylko lepiej ubranego – miał powiedzieć do pasażera ochroniarz.

dwqcy1b

Ochroniarz Kolei Mazowieckich użył gazu

Pasażer zdecydował, że będzie nagrywał całą interwencję wyjął telefon komórkowy. Wtedy uzbrojony w gaz łzawiący mężczyzna spryskał mu twarz. Zwijającemu się z bólu pasażerowi pomogli przechodnie i straż miejska.

- Odpowiedział, że wyglądam mu na debila, tylko lepiej ubranego. Wtedy wyjąłem telefon i uprzedziłem, że będę nagrywał dalszą część interwencji. Wtedy wyjął z kieszeni gaz pieprzowy i prysnął mi nim prosto w oczy.

Po spryskaniu twarzy pasażera zarówno pracownicy ochrony, jak i kierownik pociągu Kolei Mazowieckich odjechali z miejsca zdarzenia. Nie zaczekali też na przyjazd wezwanej wcześniej policji.

dwqcy1b

Po obejrzeniu nagrań z monitoringu władze KM zdecydowały, że pracownicy ochrony rażąco przekroczyli swoje uprawnienia i usunięto ich z pracy. Oceniane jest także postepowanie kierownika pociągu, który nie pomógł pokrzywdzonemu pasażerowi – informuje "Gazeta Wyborcza".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dwqcy1b

Podziel się opinią

Share

dwqcy1b

dwqcy1b