Trwa ładowanie...
dstwx2e

Pasażer z podejrzeniem malarii na lotnisku Chopina. "Wszyscy są bezpieczni"

Na pokładzie samolotu z Brukseli do Warszawy przyleciał pasażer z podejrzeniem malarii. Mężczyzna został przewieziony do szpitala zakaźnego. Władze lotniska Chopina zapewniają, że pracownicy oraz inni pasażerowie są bezpieczni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szefostwo lotniska zapewnia, że pasażerom nic nie zagraża
Szefostwo lotniska zapewnia, że pasażerom nic nie zagraża (Shutterstock.com, Fot: Alexander Chaikin)
dstwx2e

- Około godz. 12:45 na Lotnisku Chopina wylądował samolot linii PLL LOT z Brukseli. Na jego pokładzie znajdował się pasażer z podejrzeniem malarii. Służby ratownicze i medyczne Lotniska Chopina podjęły działania zgodne z procedurą przewidzianą w takiej sytuacji - poinformował dyrektor biura marketingu i PR na Lotnisku Chopina Hubert Wojciechowski.

Chorego pasażera przewieziono karetką do szpitala zakaźnego. - Ze względu na fakt, że nie było podejrzenia choroby, szczególnie niebezpiecznej, pozostali pasażerowie po wypełnieniu specjalnych kart lokalizacyjnych mogli opuścić samolot - tłumaczył Wojciechowski.

Sprzęt, który brał bezpośredni udział w transporcie osoby chorej został zdezynfekowany. Lotnisko funkcjonuje bez zakłóceń. Dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT Adrian Kubicki gwarantuje, że zastosowane procedury zapewnią bezpieczeństwo pozostałym pasażerom.

dstwx2e

Malaria jest jedną z najpowszechniejszych chorób zakaźnych na świecie - co roku zapada na nią ponad 200 mln osób, z których umiera od 1 do 3 mln. W Polsce notuje się rocznie ok. 50 zachorowań na malarię. Do głównych objawów choroby należą wysoka gorączka, przekraczająca 40 stopni Celsjusza, połączona z dreszczami, nudnościami, wymiotami i bólami głowy.

*Zobacz także: Ten „polski” produkt wycofano z amerykańskich sklepów *

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dstwx2e

Podziel się opinią

Share
dstwx2e
dstwx2e