WP

Patryk Jaki krytykuje Rafała Trzaskowskiego. "Wprowadzenie karty LGBT to duży skandal"

Wiceminister sprawiedliwości uważa, że podpisanie deklaracji godzi w imię 250 tys. ludzi mieszkających w Warszawie. Zwrócił też uwagę na spore koszty projektu, który ma pochłonąć znaczną część budżetu stolicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki krytykuje prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego za podpisanie karty LGBT
Patryk Jaki krytykuje prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego za podpisanie karty LGBT (PAP, Fot: Marcin Obara)
WP

Patryk Jaki skrytykował podpisanie przez prezydenta stolicy deklaracji na rzecz społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. - Wprowadzenie karty LGBT+ to duży skandal. Rafał Trzaskowski nie zdobył 100 proc. głosów w wyborach. W imieniu 250 tys. ludzi mieszkających w Warszawie mówię, że my się na to nie zgadzamy - mówił na antenie Radiowej Jedynki.

Wiceminister sprawiedliwości zwrócił uwagę na spore koszty projektu. - To naprawdę będą miliony złotych, które trafią do kieszeni lewicowych organizacji na walkę ideologiczną. Doświadczenia z państw zachodnich są dramatyczne - przekonywał.

WP

Według byłego kandydata na prezydenta stolicy deklaracja nie jest priorytetowym zadaniem dla miasta. - Rafał Trzaskowski wycofuje się z obietnic dotyczących poprawy życia w Warszawie, a w zamian wprowadza nam tramwaj różnorodności, polonez równości czy hostel dla LGBT. Co to w ogóle jest? - pytał. Jaki nie wykluczył też ewentualnego protestu w tej sprawie, bo "to nie jest tak, że Trzaskowski może robić co mu się żywnie podoba".

W karcie LGBT zawarte są postulaty odnoszące się do bezpieczeństwa, a także edukacji antydyskryminacyjnej w szkołach. Deklaracja zakłada też utworzenie hostelu interwencyjnego dla osób doświadczających przemocy, zagrożonych bezdomnością oraz doświadczających trudnej sytuacji życiowej z powodu swojej orientacji i tożsamości płciowej.

Zobacz także: Była posłanka PSL na listach PiS do europarlamentu. Politycy partii zaskoczeni

WP

Źródło: Radiowa Jedynka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WawaLove
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP