WP

Patryk Jaki na otwarciu placu zabaw integracyjnego

W Łazienkach Królewskich powstał plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych. - Każde miasta dbają o takie osoby, a przede wszystkim o dzieci niepełnoprawne, żeby czuły się komfortowo - zapewniał Patryk Jaki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plac zabaw integracyjny w Łazienkach Królewskich
Plac zabaw integracyjny w Łazienkach Królewskich (łazienkikrólewskie.pl, Fot: Paweł Czarnecki)
WP

W poniedziałek odbyło się otwarcie nowego placu zabaw dla dzieci z dysfunkcjami. Miejsce to powstało dzięki fundacji Spartanie Dzieciom. - Plac nie różnie się od tych, które widujemy na osiedlach. Sprzęt jest jednak w całości dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, do każdego przyrządu można dojechać wózkiem - tłumaczył przedstawiciel fundacji, Michał Leśniewski.

Na otwarciu obecny był kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. Zapewnia, że chciałby, aby w Warszawie takich placów było jak najwięcej. - Po to, żebyśmy uczyli się tolerancji i żeby osoby niepełnosprawne czuły, że w Warszawie są potrzebne i że są tak samo traktowane jak osoby pełnosprawne - mówił.

łazienkikrólewskie.pl
Podziel się
WP
łazienkikrólewskie.pl
Podziel się

Natomiast dyrektor Łazienek Królewskich zaznaczył, że plac jest wstępem do większej inwestycji. - To pierwsza część tego co chcemy zrobić. Chcemy zmodernizować stary plac zabaw. Mam nadzieję, że będziemy mieli na to odpowiednie środki - zapowiedział Zbigniew Wawer.

Integracyjny plac zabaw znajduje się przy Alei Chińskiej i ul. Parkowej, w niedużej odległości od bramy wejściowej przy ul. Gagarina. Głównym punktem zabawy jest dom "Jakub" z podjazdem, zjeżdżalnią, tablicą do nauki cyfr w języku Braille’a i elementami grającymi.

Ponadto dzieci mogą korzystać z huśtawki bocianie gniazdo, huśtawki z podjazdem dla wózków inwalidzkich, dwóch piaskownic i małego domku.

WP
łazienkikrólewskie.pl
Podziel się
łazienkikrólewskie.pl
Podziel się

Zobacz także: Kandydat szczery do bólu. W swojej kampanii nic nie obiecuje

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP