Trwa ładowanie...
d2x69q1

Patryk Jaki nt. reprywatyzacji: "Cwaniaki nie będą zawsze górą"

"Chcemy pokazać, że tak nie jest, państwo nie musi być zawsze bezradne, można poszukać procedur, które sprawią, że cwaniaki nie będą zawsze górą" mówi Patryk Jaki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki nt. reprywatyzacji: "Cwaniaki nie będą zawsze górą"
d2x69q1

"Prominentny minister poprzedniej władzy mówił, że państwo jest tylko teoretyczne. Chcemy pokazać, że tak nie jest, państwo nie musi być zawsze bezradne, można poszukać procedur, które sprawią, że cwaniaki nie będą zawsze górą - mówił w Polsat News wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Jaki odniósł się do komentarzy odnośnie do powołanej komisji weryfikacyjnej w sprawie reprywatyzacji . Zdaniem wiceministra pojawiło się wiele przekłamań. - Używa się argumentu, że chcemy wzruszać decyzję sądu. Nie. Konia z rzędem temu, kto wskaże, którą kamienicę zwrócono decyzją sądu. Następowało do decyzją administracyjną - mówił w Polsat News wiceminister sprawiedliwości.

Trzy kroki

d2x69q1

Patryk Jaki przypomniał trzy kroki, które będą brane pod uwagę, by komisja zajęła się sprawą. Po pierwsze, jest to "uznanie, że decyzja o zwrocie była prawidłowa". Po drugie, "uznanie, że decyzja była nieprawidłowa i dokonanie wpisu do księgi wieczystej, który uniemożliwi dalszą sprzedaż. Będzie to dotyczyło sytuacji, gdy nieruchomość będzie w posiadaniu pośrednika. Ponadto, nastąpi to wówczas, gdy "uznane zostanie, że decyzja była nieprawidłowa, a nieruchomość jest w rękach osoby trzeciej. Komisja będzie mogła zarządzić rekompensatę. Będzie ona dotykała osoby, która zarobiła na nieruchomości.

"Chcemy pokazać, że państwo nie będzie teoretyczne"

Jak dodał wiceminister sprawiedliwości, - komisja oraz osoby trzecie będą miały prawo zgłosić każdy wniosek, również dotyczący spraw, które działy się przed rządami Platformy. Będzie też funkcjonowała społeczna rada, takich "przysięgłych", składająca się z członków ruchów lokatorskich i społecznych mających duże zasługi w ujawnianiu patologii reprywatyzacyjnej. Oni będą mieli szczególe uprawnienia - mówił Jaki.

"Państwo nie będzie przegrywało z mafiami"

W jego ocenie duża ustawa reprywatyzacyjna nie załatwi problemu "niegodziwości, jaka się do tej pory wydarzyła". Najpierw niech państwo pokaże, że ma najważniejszą swoją funkcję: egzekwowania sprawiedliwości. - Chcemy pokazać, że państwo nie będzie teoretyczne, że nie będzie przegrywało z różnymi mafiami - dodał w Polsat News Patryk Jaki.

d2x69q1

Źródło:(Polsat News/rp.pl)

Przeczytaj też: Zlecił oblanie kwasem. Za oszpecenie kobiety chciał zapłacić 10 tysięcy złotych

Podziel się
d2x69q1

Podziel się opinią

Share

d2x69q1

d2x69q1