Trwa ładowanie...

Patryk Jaki o sprawie kamienicy Waltzów: wystawiam tytuł wykonawczy i zajmujemy konta

Komisja reprywatyzacyjna ma w piątek zdecydować o zwrocie przez rodzinę Waltzów pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży kamienicy przy ulicy Noakowskiego 16. - Ludzie, którzy niesłusznie uzyskali pieniądze, zresztą na gigantycznej ludzkiej krzywdzie, powinni te pieniądze zwrócić - stwierdził wiceminister sprawiedliwości i przewodniczący komisji reprywatyzacyjnej Patryk Jaki

Patryk Jaki o sprawie kamienicy Waltzów: wystawiam tytuł wykonawczy i zajmujemy kontaŹródło: East News
d3pfua8
d3pfua8

Jaki był pytany w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce, czy będzie wnioskował o to, by ludzie, którzy wzbogacili się na nielegalnie przejętej kamienicy przy ulicy Noakowskiego 16 oddali pieniądze, które na niej zarobili.

- Oczywiście decyzję podejmie komisja, ale ja przyjdę dzisiaj z taką rekomendacją - powiedział Jaki. - Poczekam, aż decyzja będzie ostateczna i wystawiam tytuł wykonawczy. Następnie zajmujemy konta - tłumaczył proces odzyskiwania pieniędzy od rodziny Waltzów wiceminister Jaki.

Jaki po raz kolejny przypomniał, że jego ugrupowanie "walczy o sprawiedliwą Polskę". Przypomniał, że budżet inwestycyjny w Warszawie został wykonany w ubiegłym roku na poziomie ok. 1,5 mld zł. - To tyle, ile warte były nieruchomości, które w jednym roku prezydent stolicy oddała różnym złodziejom mafii reprywatyzacyjnej - stwierdził wiceminister sprawiedliwości. - Jak to pomnożyć, to myśmy stracili dekadę inwestycji w Warszawie. Te pieniądze, które mogły być przeznaczone na inwestycje zostały oddane mafii reprywatyzacyjnej - dodał.

Zobacz także: Jaki nie wziął paragonu? Żakowski oburzony

Przewodniczący komisji reprywatyzacyjnej przypomniał, że władze Warszawy oddawały nie tylko nieruchomości, ale także wypłacały odszkodowania. - To było nieprawdopodobne gigantyczne złodziejstwo. Za to gigantyczne złodziejstwo należy się PO czerwona kartka - dodał.

- Musimy to czyścić do spodu. Ta reprywatyzacja nie mogłaby się odbywać bez prawników: adwokatów, sędziów.. Mafia reprywatyzacyjna w Warszawie upokorzyła Polskę - ocenił Patryk Jaki.

d3pfua8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pfua8