ycipk-fs9tri

Patryk Jaki ogłasza kolejną wygraną z miastem. "Nawet nam trudno w to uwierzyć"

Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał rację komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji i zdecydował o powrocie nieruchomości przy ul. Kazimierzowskiej do miasta. Informację o tym podał na Twitterze w czwartek przewodniczący komisji Patryk Jaki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący komisji weryfikacyjnej na Placu Defilad w Warszawie
Przewodniczący komisji weryfikacyjnej na Placu Defilad w Warszawie (East News, Fot: Andrzej Iwanczuk)
ycipk-fs9tri

"Nawet nam trudno w to uwierzyć, ale Komisja Weryfikacyjna właśnie wygrała w WSA kolejną sprawę z ratuszem. Tym razem nieruchomość przy Kazimierzowskiej wraca do miasta. Co za wstyd, że walczę z miastem o to, aby majątek wrócił do ... miasta" - napisał na swoim profilu Jaki.

To druga już wygrana przed sądem zespołu Jakiego w tym miesiącu. 20 lutego odrzucono skargi miasta dotyczące nieruchomości przy ul. Łochowskiej 38. Członek komisji Sebastian Kaleta uznał tamto zdarzenie za "kolejny krok w przywróceniu sprawiedliwości".

Poproszony o skomentowanie decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji powiedział Radiu Dla Ciebie nie krył zaskoczenia. "Znaliśmy nastawienie sądów do kwestii reprywatyzacji. Nie dawaliśmy sobie większych szans" - powiedział. Jednocześnie przyznał, że cieszy się z takiego obrotu sprawy.

ycipk-fs9tri

Komisja walczyła w sądzie z miastem o zwrot kamienicy przy ul. Kazimierzowskiej 34. Zdaniem zespołu prowadzonego przez Jakiego, który zajmował się badaniem procedury reprywatyzacji tego obiektu pod koniec czerwca 2018 roku, uwłaszczenie nieruchomości nastąpiło z naruszeniem prawa.

Decyzję reprywatyzacyjną, która budziła uzasadnione wątpliwości komisji, wydał były urzędnik ratusza Jakub R. Obecnie wraz z rodzicami, którzy również byli zamieszani w przejęcie kamienicy, przebywa w areszcie.

Złoty interes

ycipk-fs9tri

W wyniku prac komisji ustalono, że decyzja ratusza dotycząca zwrotu ma zostać uchylona. Jednocześnie nakazano ponowne rozpatrzenie sprawy. Tym samym miasto miało przejąć kamienicę w zarząd. Tak się jednak nie stało, a ratusz zaskarżył do sądu decyzję komisji.

Jak podaje Radio Dla Ciebie powołując się na Polską Agencję Prasową, Jakub R. nabył roszczenia do nieruchomości przy ul. Kazimierzowskiej 34 za 45 tys. złotych. Komisja wyceniła budynek na... ponad 3 mln złotych.

google maps
Podziel się

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

ycipk-fs9tri

Zobacz także: Tłusty czwartek. Niesamowite tłumy przed cukiernią. Ludzie stali od północy

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-fs9tri

ycipk-fs9tri
ycipk-fs9tri