Trwa ładowanie...

Patryk Jaki przedstawił hasło wyborcze

- Ruszamy do boju o uczciwą Warszawę. Nasze hasło wyborcze, z którym będziemy walczyli o przyszłość naszego miasta, to „Ambitna i uczciwa Warszawa” - powiedział podczas konferencji kandydat PiS na prezydenta Warszawy.

Patryk Jaki przedstawił hasło wyborczeŹródło: East News, fot: Mariusz Grzelak
d16xmoc
d16xmoc

Patryk Jaki tłumaczył, że to będzie ich hasło, które będą nieśli podczas dyskusji, "najbliższej dyskusji o przyszłości naszego miasta". - Warszawa musi być europejskim miastem, ale nigdy nie będzie europejskim miastem, jeśli nie będzie spełniała najważniejszego standardu europejskości, mianowicie uczciwości. Dzisiaj wszystkie europejskie stolice, które chcą mówić o tych wartościach, muszą być uczciwe i nasze miasto, Warszawa również musi być uczciwa - przekonuje polityk. Dodaje, że dlatego właśnie tak podkreślają to hasło: uczciwa Warszawa.

- My chcemy uczciwej Warszawy, ale chcemy również Warszawy ambitnej. Nie chcemy, żeby władze samorządowe przynosiły Warszawie wstyd, chociażby z tego względu, że wszędzie rozlewają się śmieci. To nie jest prawdziwa stolica europejska. Nie można Warszawie dłużej przynosić wstydu. Musimy mieć ambitne plany, jeśli chodzi o zarządzanie odpadami, ale musimy mieć ambitne plany nie tylko, jeśli chodzi o to. Musimy mieć ambitne plany rozwoju infrastruktury. Nie może być tak, że wszystkie stolice regionu, Rumunii, Bułgarii, Węgier, Czech mają więcej kilometrów metra od Warszawy - tłumaczy wiceminister sprawiedliwości.

d16xmoc

Kandydat zaznacza, że Warszawa musi mieć ambicje, musi być liderem w regionie, prawdziwą, światową stolicą. - Nie może być tak, że nawet w Mińsku są dwie obwodnice, a Warszawa nie ma nawet jednej. Jeszcze raz chcę podkreślić ambicje. Nie może być tak, że Warszawa przegrywa z wszystkimi stolicami, nawet regionu, jeżeli chodzi o nowoczesne technologie. Tutaj znów jesteśmy niżej od stolicy Czech, Węgier. Nie może tak być. To stolica Polski. Ona musi mieć ambicje. Chcemy ambitnej i uczciwej Warszawy - mówił Jaki. Podkreślił, że o to będą się bili podczas ruszającej kampanii wyborczej.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października.

Zobacz także: #JedziemyWPolskę. Nowy cykl Wirtualnej Polski

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d16xmoc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16xmoc