Trwa ładowanie...
dzeb0zv

Patryk Jaki rowerzystą. Padły też ważne słowa o Okęciu

Patryk Jaki obiecuje, że gdy zostanie prezydentem Warszawy, postawi na rozwój infrastruktury rowerowej. Zaprezentował założenia programu rowerowego, ale także wypowiedział się o przyszłości Lotniska Chopina wobec planowanej budowy Centralnego Portu Lotniczego w Baranowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki przekonuje, że Okęcie nie zostanie zamknięte w chwili uruchomienia Centralnego Portu Lotniczego
Patryk Jaki przekonuje, że Okęcie nie zostanie zamknięte w chwili uruchomienia Centralnego Portu Lotniczego (PAP)
dzeb0zv

Patryk Jaki na kolejną konferencję w kampanii wyborczej przyjechał na rowerze. Szlaki rowerowe jako element planowania przestrzennego światła dedykowane dla rowerzystów, śluzy rowerowe, a tam, gdzie to możliwe, rowerowe lewoskręty - to rozwiązania, które wykorzysta. - Jeżeli... a właściwie - gdy wygramy wybory w Warszawie - poprawił się Jaki. Polityk przekonuje, że po objęciu przez niego władzy w mieście zyska nie tylko transport zbiorowy, ale też właśnie alternatywne środki transportu jak rower.

- Są miejsca, gdzie ten transport rowerowy działa nieźle, ale - chcę podkreślić - nie na miarę metropolii - powiedział Patryk Jaki. Wtórował mu burmistrz Bemowa Michał Grodzki, który przekonywał, że kładka pod mostem Łazienkowskim - gdzie odbyło się spotkanie z mediami - to pierwsza i jak do tej pory jedyna inwestycja, która powinna być standardem w mieście o statusie Warszawy. - Ekipa obecnie rządząca, czyli Trzaskowski z Gronkiewicz-Waltz próbuje przeciwstawić kierowców rowerzystom, a my wierzymy, że nie jest to konieczne - mówił Jaki.

Jaki odniósł się też do przyszłości Lotniska Chopina w Warszawie, które - po uruchomieniu Centralnego Portu Lotniczego w Baranowie - według polityków PiS zostanie zlikwidowane. - Dopóki nie powstanie Centralny Port Lotniczy, Okęcie będzie pełnić swoją rolę. Później - jeśli dalej będzie cieszyć się popularnością - nie widzę problemu, by zostało utrzymane jako lotnisko regionalne - mówił. Patryk Jaki podkreślił że jeśli to lotnisko dalej będzie rozwijać się w takim tempie, jak ostatnio, to "po prostu się zagotuje". - I straci swoje możliwości rozwojowe - dodawał.

dzeb0zv

Zobacz także: "Tłit": Joanna Kluzik-Rostkowska o romansie Stanisława Pięty

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzeb0zv

Podziel się opinią

Share
dzeb0zv
dzeb0zv