Trwa ładowanie...
d40rz0f

Patryk Jaki rozpoczyna kolejną akcję. Częstuje warszawiaków kawą

Kandydat Zjednoczonej Prawicy w poniedziałkowy poranek rozpoczął akcję #nowemetro. Patryk Jaki i Piotr Guział będą spotykać się z warszawiakami w miejscach, gdzie chcą, aby zostały wybudowane stacje 3 i 4 linii metra.
Share
Patryk Jaki
Patryk JakiŹródło: Twitter, Fot: Patryk Jaki
d40rz0f

- Chciałem powiedzieć warszawiakom, że w naszym mieście zbyt wolno powstaje najważniejszy szkielet komunikacyjny, czyli metro. Więcej kilometrów metra mają stolice Rumunii, Bułgarii, Czech i Węgier, a doszło do tego, że nawet stolica Bułgarii buduje trzy razy szybciej metro w czasie rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz niż my w Warszawie - przypomniał podczas konferencji kandydat. Apeluje, że to się musi zmienić.

Dodaje, że w Sofii 12 stacji jest już zaplanowanych do otwarcia, 9 kolejnych jest planowanych.

d40rz0f

- W Warszawie przez 12 lat nie powstał nawet projekt III linii metra. To jest wielki skandal, dlatego ja już nie chcę słyszeć, że się nie da. Jeżeli zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy, to przystąpimy do budowy III i IV linii metra od razu i wszystkim udowodnimy, że się da - przekonuje wiceminister sprawiedliwości.

Przypomniał, że tak jak z 500 + mówili, że się nie da i dotrzymali słowa, tak samo dotrzymają, jeśli chodzi o budowę metra. - Mamy już wsparcie rządowych środków. Mamy takie zapewnienie, jeżeli będzie taka potrzeba - zapowiedział Jaki.

Natomiast Piotr Guział poinformował, że będą spotykać się z warszawiakami codziennie o 7 rano i o 16 "wtedy, kiedy jest najwięcej warszawiaków na ulicach". - Będziemy promować budowę III i IV linii metra, tych linii, których potrzeby budowy nie widział Rafał Trzaskowski. Nie widział, nie widział, aż zobaczył i uwierzył i chce budować nawet V linią metra, co już kompletnie jest niewiarygodne - podsumował.

d40rz0f

Zobacz także: Kryzys Kościoła w Polsce? Debata

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40rz0f

Podziel się opinią

Share
d40rz0f
d40rz0f