Trwa ładowanie...
d48b8pk

Patryk Jaki w Madrycie. Spotyka się ze specjalistami od budowy metra

Patryk Jaki w ramach rundy spotkań zagranicznych spotka się w poniedziałek z byłym burmistrzem stolicy Hiszpanii. Rozmowa ma być poświęcona przede wszystkim wymianie doświadczeń w budowie metra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki w Madrycie. Spotyka się ze specjalistami od budowy metra
(Facebook.com)
d48b8pk

José María Álvarez del Manzano y López del Hierro pełnił funkcję burmistrza w latach 1991-2003; w trakcie jego rządów kolej podziemna w Madrycie rozwijała się w rekordowym tempie. Podobne plany ma Patryk Jaki, który zapowiedział po wyborach budowę dwóch kolejnych linii metra w Warszawie. To możliwe?

Burmistrz hiszpańskiej stolicy „w jedną kadencję budował ok. 50 km metra. PO w Warszawie buduje w zawrotnym tempie ok. 3 km na jedną kadencję” – napisał na Facebooku kandydat na prezydenta Warszawy. Swój wpis opatrzył hasztagiem - #NieMówcieŻeSięNieDa.

293 km i 300 stacji

d48b8pk

W latach 1995-1999 w Madrycie oddano do użytku aż 56 km nowych tuneli i 37 stacji. Stolica Hiszpanii ma jeden z największych systemów podziemnej kolei na świecie.

Jak można przeczytać na stronie internetowej madryckiego metra, jego sieć ma obecnie 293 km i 300 stacji i wciąż się rozwija. „Nad tym, żeby ponad 2 miliony osób mogły korzystać z codziennych przejazdów w najbardziej komfortowy, szybki i bezpieczny sposób, pracuje ponad 7 tys. pracowników metra” – wskazano na stronie www.metromadrid.es

Pierwsza linia w 1919 roku

Poniedziałkowe spotkanie Patryka Jakiego ma być poświęcone wymianie doświadczeń z Hiszpanami, zaliczającymi się do światowej czołówki liderów w dziedzinie budowy podziemnej infrastruktury kolejowej. Metro w Madrycie oficjalnie otwarto w 17 października…. 1919 roku.

Najstarsza, pierwsza linia, liczyła 3,48 km i miała 8 stacji. Przejazd całej trasy zajmował 10 minut.

d48b8pk

Podziel się opinią

Share

d48b8pk

d48b8pk