Trwa ładowanie...
d3n3sgo

Paweł Rabiej i Robert Biedroń w klipie ws. LGBT

Lider Wiosny Robert Biedroń i wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej z Nowoczesnej wystąpili w klipie promującym społeczność LGBT. Obaj politycy sceny do teledysku nagrali razem ze swoimi partnerami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń i Paweł Rabiej
Robert Biedroń i Paweł Rabiej (Agencja Gazeta, Fot: bartosz banka)
d3n3sgo

Klip, w którym wystąpili Robert Biedroń i Paweł Rabiej, opatrzony hashtagiem #PolandCalmDown. Autorzy nagrania wyjaśniają, że ich celem jest zwrócenie uwagi na problemy przedstawicieli mniejszości seksualnych w Polsce.

Jak zauważają komentatorzy, w jednej ze scen widać mężczyznę, który maluje figurkę Matki Boskiej w kolory tęczy, będącej symbolem ruchu LGBT. Autorzy klipu pokazali również darcie karty z definicją małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety oraz osobę w koloratce, której towarzyszy hasło: "Kościół przeciw homofobii".

d3n3sgo

"To pierwszy raz od II wojny światowej i czasów nazistów, kiedy w Europie powstają strefy wykluczające dostęp do nich wybranej grupie społecznej" - głosi z kolei komentarz ws. naklejek "Gazety Polskiej" z napisem "Strefa wolna od LGBT".

Film kończy informacja, że w Polsce żyje około dwóch milionów osób LGBTQ+, a jest ona "jednym z najbardziej homofobicznych krajów Europy".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3n3sgo

Zobacz także: Temat LGBT prezentem dla Kaczyńskiego? Leszek Miller tłumaczy

Podziel się opinią

Share

d3n3sgo

d3n3sgo
d3n3sgo