ycipk-3z172x

Paweł Rabiej i Robert Biedroń w klipie ws. LGBT

Lider Wiosny Robert Biedroń i wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej z Nowoczesnej wystąpili w klipie promującym społeczność LGBT. Obaj politycy sceny do teledysku nagrali razem ze swoimi partnerami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń i Paweł Rabiej
Robert Biedroń i Paweł Rabiej (Agencja Gazeta, Fot: bartosz banka)
ycipk-3z172x

Klip, w którym wystąpili Robert Biedroń i Paweł Rabiej, opatrzony hashtagiem #PolandCalmDown. Autorzy nagrania wyjaśniają, że ich celem jest zwrócenie uwagi na problemy przedstawicieli mniejszości seksualnych w Polsce.

Jak zauważają komentatorzy, w jednej ze scen widać mężczyznę, który maluje figurkę Matki Boskiej w kolory tęczy, będącej symbolem ruchu LGBT. Autorzy klipu pokazali również darcie karty z definicją małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety oraz osobę w koloratce, której towarzyszy hasło: "Kościół przeciw homofobii".

ycipk-3z172x

"To pierwszy raz od II wojny światowej i czasów nazistów, kiedy w Europie powstają strefy wykluczające dostęp do nich wybranej grupie społecznej" - głosi z kolei komentarz ws. naklejek "Gazety Polskiej" z napisem "Strefa wolna od LGBT".

Film kończy informacja, że w Polsce żyje około dwóch milionów osób LGBTQ+, a jest ona "jednym z najbardziej homofobicznych krajów Europy".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3z172x

Zobacz także: Temat LGBT prezentem dla Kaczyńskiego? Leszek Miller tłumaczy

ycipk-3z172x
ycipk-3z172x
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3z172x