Pękła rura ciepłownicza. Stare Miasto bez ciepłej wody i ogrzewania

Awaria ma zostać usunięta przed godz. 20.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pękła rura ciepłownicza. Stare Miasto bez ciepłej wody i ogrzewania

W 244 budynkach na Starym Mieście nie ma ciepłej wody i ogrzewania po pęknięciu rury ciepłowniczej na ulicy Długiej w Warszawie - informuje TVN Warszawa. Według zapewnień służb odpowiedzialnych za usunięcie usterki, awaria powinna zostać naprawiona przed godziną 20.

O zdarzeniu poinformowali internauci, którzy w wyniku pęknięcia rury ciepłowniczej nie mają dostępu do ciepłej wody i ogrzewania. Informacja została potwierdzona przez Centrum Zarządzania Kryzysowego.

- Doszło do pęknięcia rury na ulicy Długiej, pomiędzy ulicą Miodową a Podwale. Tam jest stara sieć, prawdopodobnie została uszkodzona na skutek mrozu - poinformował TVN Warszawa dyżurny CZK.

Rozszczelnienie sieci

- Około godziny 13. wykryliśmy awarię rury ciepłowniczej na Starym Mieście. Było to rozszczelnienie sieci - mówi WawaLove.pl Aleksandra Żurada, z dyrekcji komunikacji spółki Veolia. - Podjęliśmy natychmiastowe działania i w tej chwili od godziny trwa nawadnianie. Oznacza to, że prawdopodobnie w ciągu godziny ogrzewanie powinno powrócić - mówi Żuranda. 

- Usterka została usunięta około godz. 17., jednak proces przywracania ogrzewania i jednocześnie ciepłej wody musi trochę potrwać - dodaje. 

Z powodu awarii, ciepłej wody i ogrzewania nie ma aż w 244 budynkach.

Awaria na Ochocie

Podobny problem dotyczył mieszkańców warszawskiej Ochoty. Zarówno w piątek, jak i w sobotę mieszkańcy mieli czasowe problemy z dostępem do wody. Nie grzały także kaloryfery. Miasto usunęło usterkę, a w czasie, gdy niemożliwy był dostęp do wody, postanowiono rozdać litrowe "woreczki" z warszawską kranówką.

Podziel się

(Fot. Rad Gol/Grupa Ochocianie/Facebook)

- Coś takiego znalazłem na mojej klatce (jest tego więcej, w dużych skrzynkach). To dobre rozwiązanie i milo ze strony wodociągów. 
W te mrozy beczkowóz by się nie sprawdził - komentuje mieszkaniec warszawskiej Ochoty.

Źródło: (TVN Warszawa/WawaLove.pl)

Przeczytaj też:  Warszawa wyróżniona przez prestiżowy magazyn. Jest wyżej niż Japonia i Szkocja

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.