Trwa ładowanie...

Pendolino już na torach!

Nowe pociągi przewiozły już 1500 pasażerów

Share
Pendolino już na torach!
d2v30xx

W pierwszą podróż pociągami Express InterCity Premium wyruszyło już ponad 2 tysiące podróżnych. Składy, które od rana do godz. 12.00 dotarły do swoich stacji docelowych, pokonały w tym czasie prawie 3 tysiące kilometrów.

„Kolej wraca do gry. Sprzedaliśmy już 60 tys. biletów na pociągi Pendolino, to 250-procentowy wzrost w sprzedaży biletów PKP Intercity rok do roku. 14 grudnia to pierwsze słowo naszego przewoźnika w walce o pasażera. Już teraz na głównych trasach zarówno czasy przejazdu, jak i ceny mamy bezkonkurencyjne. Ponad połowa pasażerów podróżujących dzisiaj pociągami Pendolino, kupiła bilety za 49 zł.” – powiedział Wawalove.pl Jakub Karnowski, prezes PKP S.A.

d2v30xx

Frekwencja w pociągach Express InterCity Premium jeszcze przed południem przekroczyła 50%. Do tej pory w podróż pociągiem Pendolino wybrało się już ponad 2 tysiące osób. Pierwsi podróżni dotarli do celu już po godz. 8 rano, zgodnie z rozkładem.

Ceny biletów na podróż nowymi pociągami zaczynają się już od 49 zł. Jednak po wyczerpaniu puli najtańszych biletów trzeba już zapłacić sporo więcej. Należy też pamiętać, że biletu nie można kupić u konduktora, a kara za nieposiadanie biletu to 650 złotych.

W nowych pociągach każdy pasażer ma do dyspozycji ergonomiczny, rozkładany fotel, stolik, lampkę oraz gniazdko elektryczne przy każdym miejscu siedzącym. W korytarzach i na końcu przedziałów znajdują się specjalne stelaże na bagaż. Dzięki specjalnej konstrukcji dachu oraz amortyzatorom w podwoziu w pociągu jest bardzo cicho. W pociągu jest miejsce na rowery. Składy są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym niewidomych – miejsca zostały oznaczone alfabetem Braille’a.

Kolejnym atutem najnowszych składów PKP Intercity są atrakcyjne czasy przejazdu: 2h58min na trasie Warszawa – Gdańsk, 3h42min Warszawa – Wrocław, 2h28min Warszawa – Kraków i 2h34min na trasie Warszawa – Katowice.

W trasę wyruszy dzisiaj w sumie 9 składów Express InterCity Premium.

d2v30xx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v30xx
d2v30xx