Trwa ładowanie...
d2yn55e

Petru ujawnił kogo poprze w pierwszej i drugiej turze. Podał dwie propozycje

Poseł, Ryszard Petru w porannym wywiadzie w radiu ZET tłumaczył, że zastanawia się nad poparciem Wojciechowicza i Trzaskowskiego. Odpowiedział też na pytanie, czy przejdzie do Koalicji Obywatelskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Petru
Ryszard Petru (East News, Fot: Jacek Domiński)
d2yn55e

- Rozważam taką sytuację, że w pierwszej turze poprę Wojciechowicza a w drugiej turze Trzaskowskiego, żeby pokazać, że są kandydaci, którzy mają pragmatyczne, rozsądne podejście - powiedział Petru.

Dodał, że będzie wspierał kandydatów Nowoczesnej. - Bo uważam, że są najlepszymi w ramach tzw. Koalicji Obywatelskiej - ocenił były lider Nowoczesnej.

Beata Lubecka podczas wywiadu zapytała, czy zamierza przystąpić do Koalicji Obywatelskiej. Poseł odpowiedział, że nawet nie rozmawiali z Grzegorzem Schetyną.

d2yn55e

- Nie pamiętam już, kiedy dzwonił. Koalicja Obywatelska? Na razie nie jestem żadnym członkiem żadnej koalicji. KO ma przed sobą sprawdzian i po wynikach ich poznamy - stwierdził. Zaznaczył, że z Prawem i Sprawiedliwością nie wygramy na poziomie abstrakcji, tylko konkretu.

- Nie wystarczy tylko techniczne zjednoczenie opozycji, ale formuła, w której ma ona kilka wspólnych propozycji programowych. PiS wygrało przecież nie tylko dzięki zjednoczeniu, ale dzięki konkretnym propozycjom: godność, naród, kościół i 500 plus - przypomniał Petru.

d2yn55e

Założyciel koła poselskiego Społeczno-Liberalni apelował do KO, aby (w sobotę) nie była to konwencja anty PiS-owa. - Bo na anty PiS-ie nie wygramy. Ani na abstrakcji, ani na anty PiS-ie - podsumował.

Zobacz także: Kontrowersyjny pomysł Nowoczesnej. Joanna Scheuring-Wielgus "zszokowana"

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d2yn55e

Podziel się opinią

Share

d2yn55e

d2yn55e