Trwa ładowanie...
d4baq0k

PGE Narodowy ma nowego szefa. Alicję Omięcką zastąpił Włodzimierz Dola

Po aferze wokół złego stanu murawy na PGE Narodowym zmienił się prezes zarządcy stołecznego stadionu. Wiadomo już, kto zastąpi zdymisjonowaną prezes spółki PL2012+.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. PGE Narodowym pokieruje Włodzimierz Dola, wcześniejszy współpracownik Mateusza Morawieckiego
Warszawa. PGE Narodowym pokieruje Włodzimierz Dola, wcześniejszy współpracownik Mateusza Morawieckiego (PAP, Fot: Rafał Guz)
d4baq0k

Alicja Omięcka kierowała PGE Narodowym od 2018 roku. Została zdymisjonowana we wtorek. Jej miejsce zajął Włodzimierz Dola.

Nowy szef spółki PL2012+ wcześniej kilkukrotnie w karierze współpracował z premierem Mateuszem Morawieckim - przypomina "Gazeta Wyborcza".

Dola przez ostatnie 10 lat pracował w branży consultingowej, na stanowiskach różnego szczebla, od specjalisty po prezesa zarządu. Był m.in. Dyrektorem Biura Rozwoju Rynku Regionalnego w Banku Gospodarstwa Krajowego.

d4baq0k

Włodzimierz Dola był też prezesem Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych, którego partnerem był bank BZ WBK, kierowany przez Mateusza Morawieckiego. Fundacja ta zajmowała się zadaniami związanymi z wizytą Donalda Trumpa w Polsce. Do bliskich współpracowników instytucji należały także spółki Skarbu Państwa (m.in. Orlen, PZU czy PKO BP).

Na swojej zawodowej ścieżce Włodzimierz Dola spotkał również Michała Dworczyka. To właśnie minister w KPRM miał zaproponować nazwisko nowego szefa PGE Narodowego.

Z wykształcenia nowy prezes spółki jest prawnikiem. Wcześniej nie miał do czynienia ze sportem ani zarządzaniem obiektami sportowo-konferencyjnymi.

Alicja Omięcka pożegnała się ze stanowiskiem po ostatniej aferze z murawą, która podczas meczu Polska-Słowenia 19 listopada br. w ramach eliminacji Euro2020 była w fatalnym stanie.

d4baq0k

Źródło: GW

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Śmiszek o ślubowaniu Krystyny Pawłowicz: to problem wizerunkowy dla Dudy

d4baq0k

Podziel się opinią

Share

d4baq0k

d4baq0k