Trwa ładowanie...

"Piękniej na ulicy Pięknej". ZDM zapowiada zmiany

Zarząd Dróg Miejskich planuje modernizację odcinka pomiędzy ulicą Marszałkowską, a Kruczą. Co się zmieni?

"Piękniej na ulicy Pięknej". ZDM zapowiada zmiany
dogexpi
dogexpi

Jak zapowiada ZDM, planowane zmiany mają poprawić estetykę miasta, a kulminacyjnym punktem prac ma być przeniesienie częściowo parkingów na jezdnię.

Warszawa. Więcej przestrzeni na chodnikach

"Obecnie na wspomnianym odcinku ul. Pięknej parkowanie odbywa się w całości na chodniku, który ma przez to jedynie 1,5 m szerokości a miejscami nawet mniej. Istnieje możliwość przesunięcia miejsc parkingowych częściowo na jezdnię, co pozwoli poszerzyć chodniki po obu stronach ulicy do ok. 2 metrów szerokości. Aby efektywnie poszerzyć chodnik zdemontujemy też kilka rzędów słupków blokujących" – poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Jak zapewniają drogowcy, dzięki reorganizacji parkowania przybędzie miejsc postojowych. Dotychczas w tej okolicy było ich dokładnie 26, natomiast po remoncie ma pojawić się ich 30.

Zobacz także: "Wola Krzysztoporska. Odkrycie archeologiczne. Remontowali park, wykopali skarby"

Warszawa. Więcej zieleni na Pięknej

Parkowanie na chodniku było mało wygodne dla kierowców, którzy musieli manewrować pomiędzy przechodniami oraz misami z roślinnością.

dogexpi

Obecnie możliwe będzie rozpłytowanie chodnika i odsłonięcie części ziemi. W tym miejscu mają pojawić się dodatkowe rośliny.
Prace na ulicy Pięknej przeprowadzi miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Jest to szerszy program przenoszenia parkingów na jezdnię.
ZDM planuje podobne projekty m.in. dla ulicy Jagiellońskiej, Okrzei, Kłopotowskiego oraz Sokratesa.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dogexpi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dogexpi