Trwa ładowanie...

Pierwsza impreza na skwerze Ciechowskiego!

Wystąpią Szepty i Krzyki, iNNi, usłyszymy republikańskie covery oraz muzyczne adaptacje wierszy Grzegorza Ciechowskiego

Pierwsza impreza na skwerze Ciechowskiego!
d1rlx4n
d1rlx4n

Skwer przy zbiegu ulic Kondratowicza i św. Wincentego w Warszawie już niedługo będzie miał swoją nazwę - Skwer Grzegorza Ciechowskiego. Oficjalne nadanie imienia odbędzie się 19 października o godz. 17.00. Podczas uroczystości wystąpią formacje: Szepty i Krzyki oraz iNNi – obie doskonale znane fanom Republiki. Podczas koncertu usłyszymy republikańskie covery oraz muzyczne adaptacje wierszy Grzegorza Ciechowskiego. Zwieńczeniem całości będzie występ Teatru Mantra.

Piszemy o tym ze sporą przyjemnością, bowiem jest to mała wygrana mieszkańców Tragówka z władzami. Przypomnijmy. Na początku lutego pomysł na taką właśnie nazwę ogłosił serwis targówek.info, który rozpoczął zbiórkę podpisów pod wnioskiem do Rady Warszawy. Pomysł się spodobał i poparło go wiele osób, m.in. Anna Skrobiszewska (Ciechowska) - wdowa po muzyku.

Niestety pomysł nie spodobał się urzędnikom , którzy postanowili zorganizować własny konkurs. Ogłoszono go na stronie internetowej urzędu dzielnicy. Rzecz była o tyle kontrowersyjna, że urząd dzielnicy nie ma kompetencji, żeby nadawać nazwy skwerom czy ulicom.

d1rlx4n

Na uroczyste otwarcie zapraszają burmistrz Targówka (ten, który już po złożeniu przez nas oficjalnego wniosku z podpisami poparcia zorganizował kuriozalny, urzędniczy, oficjalnie nigdy nie rozwiązany konkurs na jego nazwę) oraz przewodniczący rady Targówka (ten, który nawet po poparciu naszej propozycji przez miejskie komisje nazewnictwa, na długie miesiące skierował wniosek o nazwanie skweru imieniem G.C. “do zamrażarki”). - piszą złośliwie pomysłodawcy na swojej stronie .

Na całe szczęście wygrali mieszkańcy i 12 września Rada Warszawy przegłosowała uchwałę , nadającą obiektowi miejskiemu nazwę: Skwer Grzegorza Ciechowskiego. Uroczyste otwarcie skweru odbędzie się 19 października 2013, o godz. 17.00.

Zobaczcie wideo zespołu iNNi z tekstem Grzegorza Ciechowskiego:

d1rlx4n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rlx4n