Trwa ładowanie...
d2f7dpu

Pierwsza ofiara mrozów w Warszawie. Mężczyzna zamarzł w pustostanie

Obecnie w całym kraju panuje trudna sytuacja pogodowa. W Warszawie temperatura nocą może spadać do - 15 stopni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsza ofiara mrozów w Warszawie. Mężczyzna zamarzł w pustostanie
d2f7dpu

W pustostanie przy ulicy Wiatracznej w Warszawie znaleziono mężczyznę, który zmarł w wyniku wychłodzenia. To pierwsza w tym roku ofiara mrozów w stolicy. - W ostatniej dobie w Polsce zmarły trzy osoby z powodu wychłodzenia, a dwie w wyniku zatrucia tlenkiem węgla - podała w piątek Anna Adamkiewicz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

- 51-letni mężczyzna został znaleziony w opuszczonym budynku przy ulicy Wiatracznej 12 w Warszawie - mówi WawaLove.pl Piotr Świstak z komendy stołecznej policji. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 12:50. Z ustaleń wynika, że była to osoba bezdomna. Mężczyznę znalazł jego kolega, również bezdomny - dodał.

To pierwsza w tym ofiara mrozów w Warszawie. Ze statystyk wynika, że od 1 listopada 2016 r. w Polsce w wyniku wychłodzenia zmarło 46 osób, a 23 osoby zatruły się czadem (te statystyki obejmują okres od 1 września ubiegłego roku, gdy zaczął się sezon grzewczy).

d2f7dpu

Funkcjonariusze apelują o to, by powiadamiać straż miejską oraz inne służby o osobach, które mogą potrzebować pomocy i narażone są na wychłodzenie organizmu. Obecnie w całym kraju panuje trudna sytuacja pogodowa. W Warszawie temperatura nocą może spadać do - 15 stopni.

Przeczytaj też: Opluł i znieważył za naszywkę na plecaku? "Tylko na tyle zasłużyłeś, lewacka ku..o!"

d2f7dpu

Podziel się opinią

Share
d2f7dpu
d2f7dpu