Trwa ładowanie...
ycipk-1hndqo

Pierwsza taka studniówka w Polsce. Maturzyści zatańczyli "Poloneza Równości"

Takiej imprezy na sto dni przed egzaminem dojrzałości w Polsce jeszcze nie było. Prekursorami stali się uczniowie I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Bednarska w Warszawie. Swój bal zorganizowali przy udziale stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza oraz marki Ben & Jerry's.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maturzyści z I SLO Bednarska zatańczyli poloneza w jednopłciowych parach
Maturzyści z I SLO Bednarska zatańczyli poloneza w jednopłciowych parach (Youtube.com, Fot: Miłość nie wyklucza)
ycipk-1hndqo

We wtorek 12 lutego odbyła się premiera klipu dokumentującego tamto wydarzenie. Maturzyści z "Bednarskiej" zatańczyli Poloneza Równości podczas studniówki LGBT+, wspierając tym samym swoich homoseksualnych przyjaciół. Różnica między tym, a zwykłym polonezem polegała na tańczeniu w jednopłciowych parach.

Nagranie imprezy z 19 stycznia rozpoczyna się planszą z informacją: "70% nastolatków LGBT+ w Polsce ma myśli samobójcze". W dalszej części widać uczniów szykujących się do wieczornej potańcówki.

ycipk-1hndqo

- Studniówka jest szczególnym momentem. Ale niestety nie dla każdego. Chcemy, aby ta chwila była tak samo piękna dla wszystkich - brzmi głos w tle filmu. - Mamy dość społeczeństwa, które akceptuje tylko tych, których wygodnie jest mu akceptować - dodaje narratorka.

Reżyserem klipu jest Michał Marczak, autor filmów "Wszystkie nieprzespane noce" i "Fuck for Forest". Spędził z uczniami warszawskiego liceum kilkanaście godzin i przyglądał się ich przygotowaniom. Następnie zebrał komentarze uczniów na temat udziału w Polonezie Równości i tego, co myślą o takiej formie okazywania solidarności z mniejszościami seksualnymi. Można je usłyszeć na wideo.

"Polonez Równości to sygnał, który wysyłamy do wszystkich nastolatków cierpiących z powodu homofobii: dla nas jesteście piękni, silni i ważni" - można przeczytać na stronie polonezrownosci.pl.

ycipk-1hndqo

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tomasz Sakiewicz, szef „Gazety Polskiej” o Tusku i Biedroniu

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1hndqo

ycipk-1hndqo
ycipk-1hndqo